Reklam

AFJET'E YÜZDE 15 ZAM GELDİ

İlimizde 25 bin 600 konut eşdeğeri ısıtma sağlayan AFJET’e yüzde 15 zam geldi. Zammın nedeninin maliyetlerin artması gösterildi. AFJES ise günlük 116 megawatt elektrik üretmeye devam ediyor.

AFJET'E YÜZDE 15 ZAM GELDİ

İlimizde 25 bin 600 konut eşdeğeri ısıtma sağlayan AFJET’e yüzde 15 zam geldi. Zammın nedeninin maliyetlerin artması gösterildi. AFJES ise günlük 116 megawatt elektrik üretmeye devam ediyor.

AFJET'E YÜZDE 15 ZAM GELDİ
04 Mart 2019 - 15:31 - Güncelleme: 04 Mart 2019 - 15:44

İlimizde 25 bin 600 konut eşdeğeri ısıtma sağlayan AFJET’e yüzde 15 zam geldi. Zammın nedeninin maliyetlerin artması gösterildi. AFJET ise günlük 116 megawatt elektrik üretmeye devam ediyor.

Odak Gazetesinden Ahmet Işık'ın özel haberine göre;

Kısa adı AFJET olan Afyon Jeotermal Turizm ve Ticaret A.Ş. ısınma ücretine yüzde 15 oranında zam yaptı. Afyonkarahisar İl Özel İdare Müdürlüğü, Afyonkarahisar Belediyesi, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ve diğer küçük ortaklıkları bulunan AFJET yönetimi tarafından alınan zamlı tarife faturalara yansımaya başladı. AFJET Genel Müdürü Yusuf Ulutürk ODAK’a yaptığı özel açıklamada, “Şu anda AFJET olarak, evler, oteller, seralar olmak üzere toplam 2 milyon 560 bin metrekarelik kapalı alanı ısıtıyoruz. Buda 25 bin 600 konut değerine tekabül ediyor. AFJET yönetimi maliyetlerin artması nedeniyle yüzde 15’lik bir artış öngördü”

Maliyetler arttı

Yurt dışından ithal bazı ürenler aldıklarını dile getiren Ulutürk, “İthal ettiğimiz bazı ürünlerin fiyatları afaki derecede arttı. Şirket olarak geçen aylarda 750 bin ile 800 bin TL arasında elektrik faturası öderken bu ay 1 milyon 250 bin TL elektrik faturası ödedik” dedi. Afyon'un ilk jeotermal enerji santrali olan AFJET’e ait AFJES (Afyon Elektrik Jeotermal Santrali) elektrik üretmeye devam ediyor. AFJES’in 8 aydır faaliyetlerine devam ettiğini dile getiren AFJET A.Ş. Genel Müdürü Yusuf Ulutürk, “Şu anda Afyon Elektrik Jeotermal Santrali elektrik üretmeye devam ediyor. AFJES günlük olarak116 megawatt elektrik üretiyor” 

YORUMLAR

 • 18 Yorum
 • misafir1
  9 ay önce
  her ne olursa olsun seçimlerin tam ısındığı ve her türlü dedkodunun döndüğü ortamda bu zam da nedir.. bu resmen ak partiye zarar verecek bir girişimdir. hemen görevden el çektirilmelidir. ya önce yap ya da sonra, resmen el bombasını bıraktı ak partinin kucağına..
 • GERCEKLER
  9 ay önce
  HANİ ÜLKE GÜLLÜK GLSTANLIKTI TÜRKİYE UCUYORDU NE OLUDA ELEKTİRİĞE BU KADAR ZAM YAPILDI. ÜKENİN BEKAADAN ÖNCE EKONOMİSİNİ DÜZELTİN. YETER MİLLETİN SIRTINDAN DÜŞÜN. O KADAR MASRAF ETTİNİZ AFJETİN PARALARI GİTTİ AFYONSPORDA GİTTİ RAHAT EDİN ARTIK. 31 MARTTA HESABINI ÖDEYİN.
 • Afyonlu
  9 ay önce
  Devlet mi halkı için var, halkı mı devlet için anlamadım. Devletin işi halkına hizmet sağlamak, en uygun şartlarda refah seviyesini yükseltmektir. Halk üzerinden sömürecek derecede kar gütmez. Devletin her kurumu, şirket gibi yönetiliyor resmen. Sponsorluk neyinize Allah aşkınıza. Bir gün birinin çıkıp kral çıplak diye bağırması dileğiyle....
 • Nizam
  9 ay önce
  AFJET ile ısınmanın çok daha ucuz olabileceğini düşünen abonelerdenim. Temiz bir Afyon isteniyorsa AFJET 'in kazancı, AFJET'İN geliştirilmesi, yaygınlaştırılması ve Abonelerin ucuz ısınması için harcanmalıdır. Abonelerin Kurumun gelir, gider, maliyet, kar, zarar durumları hakkındaki bilgilere erişimi sağlanmalıdır.
 • Dostça
  9 ay önce
  Hem enerji üretiyorsun satıp kazanç elde ediyorsun ,hemde enerji elektrik pahalı zam yaptım diyorsun.Kardeş seninki kaymaklı ekmek kadayıfı olmuş masraflarını kısıp eski valiye super lux araç kiralayıp oraya buraya sponsor olacağına vatandaşın iliklerine kadar hissettiği domates patates vs pahalılığına birde sen tuz biber ekme.
 • kerim
  9 ay önce
  afyonda bürokratların, kodamanların arpalığı, yetmiyor galiba, 116 megawatt elektrik ürettiğini söylüyor, 1 milyon 250 bin elektrik faturası ödedik diyor saçmalamış resmen .
 • Devrim
  9 ay önce
  Afyon Spor'un masraflarını bizler ödemek zorunda değiliz. Kime sordunuz da Bizi Afyon Spor'a sponsor yaptınız. Ayrıca Kamu Kurum ve Kuruluşları'nın ücret ödeyip ödemediği konusuna açıklık getirilmelidir. Eğer ödemiyorlarsa bu büyük bir suçtur. Böyle bir şey olamaz. Afjet babanızın çiftliği değil.
 • Ömer
  9 ay önce
  O kadar elektrik uretiyorsun parayı kime ödüyorsunuz, saçma bir bahane
 • halkın hezeyanı
  9 ay önce
  Allah'ın yarattığı kulu için şifa kaynağı olan sıcak suyu yer altından çıkartıp pazarlamak ne kadar doğru hadi pazarladın zam oranını neye göre belirledin? Halk için bir hezeyan doğrusu
 • zalimlik
  9 ay önce
  Afyonkarahisar halkı olarak öncelikle böyle 'lik zam oranını kabul etmiyorum. Bazı kurum ve kuruluşlarında ısınma yöntemi afjet ile olmaktadır. Onların maliyetlerini niye biz halk olarak çekiyoruz sadece onların değil AfjetAfyonsporlu milyarlar harcanan futbolculara sponsor olmak istemiyoruz. Küme düşürmemek için elde avuçta ne varsa gitti firma da borç içinde anlaşılan birde siz vurun halkın sırtına
 • hak mı revan mı?
  9 ay önce
  Ayıp ayıp yazık bu vatandaşa sanki işçinin sgk'nın patronu zam yaptı maaşına sanki devlet memuruna emeklisine böyle bir oranda zam verdi. Anca halkı sömürüyorsunuz yazık
 • halk\'tan
  9 ay önce
  Futbolcuların maliyeti mi bu zam oranına etki eden? tabi faiş miktarlarda oyuncu getirtirsen olacağı bu halk olarak koca firmaya sponsor oluyoruz. Haklarımız helal mi?
 • Hak Dili
  9 ay önce
  Elektrik üreten bir firma olarak bizleri ZORLU A.Ş.'den de kurtarın niye her seferinden dağıtım bedeli adı altında fazladan para ödüyoruz. Milli ekonomi bu yüzden sıkıntıya giriyor. Fazla fazla para ödettirmek de neyin nesi???
 • yapılan yanlışlar
  9 ay önce
  Bu nasıl bir mantık bu nasıl bir düşünce arkadaş seçimler yaklaşıyor 25 bin 600 abone için düşündürücü bir durum ? Böyle kritik bir dönemde 'lik zam ne demek ?
 • Durum vahim
  9 ay önce
  Bu zam oranını olarak kim belirledi acaba ? İşçi'nin, memurun, emeklinin maaşına 'lik zam mı yapıldı kardeşim. Biraz elinizi viicdanınıza koyun sporculara para yetiştiremez oldunuz halktan sponsor olmasını mı istiyorsunuz. Helal değil o para bilesiniz
 • adil olun
  9 ay önce
   zam nedir ya işçiler zam mı oluyor emekliler memurlar ? Adamlar cepteki son paraya da göz dikmişler
 • Doğruya Doğru
  9 ay önce
  Afjet Afyonspor'a mülk sahipleri olarak sponsor mu olduk şimdi?
 • Halk dili
  9 ay önce
  Neye göre hangi orana göre zam yapıldı?