Güzel bir Eylül akşamında Zafer Stadyumu’nda Afjet Afyonsporumuz,geçen haftanın büyük mağduru Balıkesir Baltok ile karşı karşıya geldi.

Gözden kaçırmayın

İrfan Korkmaz Türkiye İkincisi Olduİrfan Korkmaz Türkiye İkincisi Oldu

BALIKESİR’DEN BAL GİBİ ÜÇ PUANI ALAMADIKGüzel bir Eylül akşamında Zafer Stadyumu’nda Afjet Afyonsporumuz,geçen haftanın büyük mağduru Balıkesir Baltok ile karşı karşıya geldi.

Geçen haftaki onbir bu hafta da sahadaydı. Taraftarımızın desteğiyle maça hızlı başladık.12 de Yasin sol tarafı görebilseydi çok tehlikeli bir pozisyon olacaktı,olmadı, solu göremedi.Hemen arkasından Sinan Özkan ceza sahası içinde çok yavaş kaldı,biraz hızlı olsaydı çok net bir pozisyon olacaktı.17 de Oltan, Sinan’ın ara pasında kaleci ile karşı karşıya kaldı topu maalesef kendine yakışmayacak kötü bir vuruşla dışarı attı.

Bu pozisyonlardan sonra rakip kalemize gelmeye çalışıyordu.Balıkesir’den Oğuz’un topukla kaleye gönderdiği topu son anda kaleci Rybka çıkardı.27 de Yasin’in ayak dışıyla vuruşunu kaleci Vukoviç güzel bir planjonla aldı.Bal Kes den Beleck 30 da topu yandan auta attı biz de derin bir nefes aldık.Rakibin etkili olduğu anlardı. Yine Balkes’ ten Sedat 40.dakikaya girilirken kaleye etkili bir şut çıkardı top yandan auta gitti.Bu defa 40 da Foxi’nin şutunu kaleci Rybka çeldi.Bu bölümde son on dakika Balıkesir in üstünlüğüyle geçildi, ilk yarı golsüz eşitlikle sona erdi.İkinci yarıya takımımız Erik Dalı türküsü ile motive edilerek çıkarılmaya çalışıldı,farkındalık oluşturacak bir motivasyon tarzıydı.Dakikalar 60 ı gösterirken,Sinan ın köşe vuruşu sonrası Taşkın kafayla golümüzü attı ve bütün stadı sevince boğdu.Golden sonra Sinan yerini Aykut’a bıraktı.70 de Aykut kaleci Vukoviç ile karşı karşıya kaldığında plase vuruşu kaleciden dışarıya çıktı.75 te Balıkesir 18 üzerinden bize göre haksız bir serbest vuruş kullandı ve hakem barajı 9.15 değil neredeyse 10.15 e çekti. Bu duruma itiraz eden Mehmet Sedef sarı kart gördü. Kullanılan serbest vuruşta top savunmamızdan döndü.87 de Altay maçından sonra yine bir Bayram vakası yaşandı. Stoper Bayram’ın gereksiz yere topla beraber savunmadan çıkma isteği bize çok pahalıya patladı.Bayram’ın kaptırdığı topu kaleye gönderen Furkan köşeden takımının beraberlik golünü attı ve bizi de kahretti. Golden sonra galibiyet çabalarımız sonuç vermedi ve maç 1-1 neticelendi.Evimizde üçüncü maçımızda da galip gelemedik. Bu kadro dizilişi ile kısır döngü içinde döner kalırız. Sinan asist yapmasına rağmen kredisini tüketiyor.O mevkinin birinci oyuncusu Ersel olmalı.Mehmet Güven de onbire artık monte edilmeli.Bayram da kredisini tüketiyor iki önemli hata bize dört puana mal oldu.Stoperler Mehmet Sedef ve Renato Arapi olmalı, orada Mehmet Güven de kullanılabilir.Maçın hakemi maalesef iyi maç yönetmedi.Çok basit fauller çaldı,oyunun hızını çok kesti. Oyuncularımızın gardını düşürdü.Üç puan alamadığımız için üzgünüz ancak önümüze bakacağız ve yine de hanemize bir puan yazdırmış olmakla teselli olacağız. Futbolda var bu olaylar..

LOKMAN ÖZKUL

Spor Yarumcusu