Pandemi nedeniyle insanların evlerinden pek çıkmadığı dönemde internette geçirilen zaman artmış olsa da, en çok ziyaretçi alan internet sitelerinin pek de değişmediği ortaya çıktı. 2021'in en çok trafik alan internet siteleri belli oldu.

Artık teknoloji ve internet çağında yaşıyoruz. En değerli şirketler listelerine baktığımızda pek çok teknoloji firmasını listelerin zirvelerinde görüyoruz. İnternetin nimetlerinden iyi şekilde yararlanabilen firmalar hızla tepelere tırmanıyor.

Haliyle internet sitelerinin aldığı trafik, firmaların ve sitelerin gücünü göstermesi açısından önemli bir metrik haline geldi. Bir süredir internette zaman geçiren birisiyseniz zaten ilk sıralardaki internet siteleri sizler için sürpriz olmayacaktır.

En çok ziyaret edilen internet siteleri - 2021:

  1. Google: Aylık 90,6 milyar ziyaretçi
  2. YouTube: Aylık 34 milyar ziyaretçi
  3. Facebook: Aylık 22 milyar ziyaretçi
  4. Twitter: Aylık 6,75 milyar ziyaretçi
  5. Instagram: Aylık 6,21 milyar ziyaretçi
  6. Wikipedia: Aylık 5.87 milyar ziyaretçi
  7. Baidu.com: Aylık 5,75 milyar ziyaretçi
  8. Yandex.ru: Aylık 3,69 milyar ziyaretçi
  9. Yahoo: Aylık 3,63 milyar ziyaretçi
  10. XVideos: Aylık 3.33 milyar ziyaretçi

Listenin onuncu sırasında yetişkinlere yönelik içerikler bulunduran XVideos yer alıyor. Sitenin ziyaretçi sayısı ise aylık 3.33 milyar olarak gösteriliyor. 9. sırada ise bir zamanlar mail hizmetiyle internetin en büyüğü olmayı başaran yahoo.com var. Yahoo'nun ziyaretçi sayısı ise aylık 3.63 milyar oldu.

Listenin 8. sırasında Rusya merkezli Yandex.ru (aylık 3.69 milyar ziyaretçi) ve 7. sırasında da Çinli Baidu.com (aylık 5.75 milyar ziyaretçi) yer aldı. Altıncı sırayı ise hemen her aramada ilk sırada çıkan Wikipedia aldı. Sitenin bu yılki aylık kullanıcı sayısı 5.87 milyar oldu. 

Listede 5., 4. ve 3. sırada ise sosyal medya siteleri yer aldı. Bu siteler sırasıyla Instagram (aylık 6.21 milyar ziyaretçi), Twitter (aylık 6.75 milyar ziyaretçi) ve Facebook (aylık 22.38 milyar ziyaretçi) oldu. Böylece Facebook sosyal medyada en çok trafik alan isim oldu.