19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ TÖRENLE KUTLANDI

Gözden kaçırmayın

Yaralı askerlere ziyaretYaralı askerlere ziyaret

Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Müşir ve Gazi’ unvanı verilişinin yıl dönümü ve Gaziler Günü dolayısıyla tören düzenlendi.

 

Kocatepe Parkı’nda düzenlenen törene Vali Mustafa Tutulmaz, Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Garnizon Komutanı Tuğg. Özdemir Şan, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Utku Duran, İdare Mahkemesi Başkanı Osman Akcan, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hamza Çömez, İl Emniyet Müdür Vekili Gürsel Yıldız, gaziler, askeri erkân, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı. 

Törende Afyonkarahisar Valiliği, İkmal ve Garnizon Komutanlığı, Afyonkarahisar Belediye Başkanlığı ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği adına Atatürk Anıtı’na çelenkler sunuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Türkiye Muharip Gaziler Derneği Afyonkarahisar Temsilcisi Yusuf Aytaç Hürkal günün anlamı ile ilgili bir konuşma yaptı.

 

Kocatepe Parkı Atatürk Anıtı’nda düzenlenen tören sonrası Vali Mustafa Tutulmaz ve protokol üyeleri Türkiye Muharip Gaziler Derneği Afyonkarahisar Temsilciliği’ni ziyaret ederek, bu toprakları bizlere vatan kılan, bugünümüzü kendilerine borçlu olduğumuz tüm kahraman gazilerimizin gününü kutlayarak, şükran ve minnetlerini ilettiler. Dernek Başkanı Hürkal’da ziyaretleri dolayısıyla gaziler adına başta Vali Tutulmaz olmak üzere tüm protokol üyelerine teşekkür etti. 

Vali Mustafa Tutulmaz, Orman ve Su İşleri eski Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, askeri erkân ve protokol üyeleri ziyaret sonrasında bu anlamlı gün dolayısıyla Gaziler onuruna Valiliğimizce düzenlenen öğle yemeği programına katıldı. Vali Tutulmaz ve protokol üyeleri Gazilere bir kez daha şükranlarını sunarak, her zaman hizmetinizdeyiz mesajı verdiler.