AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, bir basın toplantısı düzenledi. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutlayan Uluçay, esnaflara hibe ve kira desteği konusunda bilgi verdi. Başkan Uluçay, “İsteyen herkese 17 yıldır AK Parti’nin ilimizde yaptığı hizmetleri dosyalar halinde takdim edebilir, dilerse il başkanlığımızda da bilgilendirme yapabiliriz” ifadelerine yer verdi.

Gözden kaçırmayın

Afyon'da 4 beldeye doğalgaz müjdesi!..Afyon'da 4 beldeye doğalgaz müjdesi!..

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, bir basın toplantısı düzenledi. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutlayan Uluçay, esnaflara hibe ve kira desteği konusunda bilgi verdi. Başkan Uluçay, “İsteyen herkese 17 yıldır AK Parti’nin ilimizde yaptığı hizmetleri dosyalar halinde takdim edebilir, dilerse il başkanlığımızda da bilgilendirme yapabiliriz” ifadelerine yer verdi.

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıya Başkan Uluçay ile birlikte, Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan, Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Yasin İsmet Gökgöz ve Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz katıldı.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutladı

Başkan Uluçay konuşmasına toplantıya katılan basın mensuplarının ‘Çalışan Gazeteciler Gününü’ kutlayarak başladı. Uluçay, “Şehrimizde yayın hayatını sürdüren 2 televizyon kanalı, 7 gazete ve yaklaşık 30 internet sitesi var. Şehrimiz basın konusunda çevre illere göre bir hayli zengin bir yapıya sahiptir. Salgın sürecinde canı pahasına çalışan dağıtıcısından editörüne, haber spikerinden, matbaacısına kadar tüm basın mensubu kardeşlerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutluyorum” dedi.

Haftalık faaliyetler hakkında bilgi verdi

Başkan Uluçay açıklamasında haftalık faaliyetleri hakkında da bilgi verdi. Uluçay şöyle konuştu; Geçtiğimiz hafta Salı günü İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’u şehrimizde ağırladık. Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Emre Öztürk ve yönetimini ziyaret ettik. Talep ve önerilerini dinledik. Yine milletvekilimiz İbrahim Yurdunuseven ve yönetim kurulu üyelerimizle birlikte Muhtarlar Derneğini ziyaret ederek Dernek Başkanı Suat Uygur ve yönetimi ile görüş alışverişinde bulunduk. Berberler ve Kuaförler Odasını ziyaret ederek Dernek Oda Başkanı Ahmet Tan ve yönetimini ziyaret ettik, devletimizin pandemi dolayısıyla verdiği destekleri anlattık. Emek Taksi Durağı çalışanlarını ziyaret ettik. Talep ve önerilerini dinledik. Boğaziçi Üniversitesinde polisimize yapılan saldırı dolayısıyla polisimize destek vermek için Emniyet Müdürü Ali Temiz'i ziyaret ederek 'yanınızdayız' mesajı verdik. Esnaflarımızı ziyaret ederek, yeni iş yeri açanlara hayırlı olsun dileklerinde bulunduk. Çay, Sultandağı ve Bolvadin ilçelerimizi ziyaret ederek esnaflarımızı dinledik. Çay ilçemizde bölgemizin en büyük barajı olma özelliğine sahip olan ve inşaatının büyük bir kısmı tamamlanan Çay barajımızı ziyaret ederek incelemelerde bulunduk. Barajımız yüzde 15 oranında su toplamaya başladı. Bolvadin ve Çay ilçelerimizin içme suyu bu barajdan temin edileceği gibi, tarımsal anlamda da gelir artışı sağlayacak.

“Demokratik kazanımlara yapılan saldırıların karşısında AK Parti teşkilatları olacaktır”

Uluçay, “81 ilimizde eş zamanlı olarak yaptığımız basın açıklamasında, ülkemizde AK Parti hükümetinin yıkılması için afet bekleyen Can Ataklı, darbe bekleyen İlker Başbuğ ve başörtülü hakimlerden rahatsız olan Fikri Sağlar ile ilgili suç duyurusunda bulunduk. Şu ülke bölünse, bir savaşta yenilse, terör tırmansa da Erdoğan ülkeyi ne hale getirdi diyebilsek diye bekleyen CHP’nin adeta sözcülüğünü yapan Can Ataklı gibi zihniyetler ülkemizin demokratik kazanımlarına dönük her türlü saldırıda, faşist zihniyet karşısında Ak Parti teşkilatlarını bulacaktır” dedi.

“Kentsel dönüşüm konusunda halkımızın yanındayız”

“Geçtiğimiz hafta 30 Aralık Çarşamba günü Afyon Kocatepe Üniversitesinde belediye başkanımız, milletvekillerimiz ve bakanlık yetkilileri ile kentsel dönüşüm ile ilgili toplantıya katıldık” diyen Uluçay sözlerine şöyle devam etti; Toplantıda hak sahiplerinin bakanlığımızdan kentsel dönüşüm ile ilgili taleplerini aldık. Biz vatandaşlarımızın kendilerine layık olan en iyi ve depreme dayanıklı evlerde yaşatmayı hedefliyoruz. Yüksek katlar konusunda talepleri anlıyoruz ancak Afyonkarahisar artık yatay mimariye dönmüştür. Bununla birlikte mahallemizin tarihi dokusunu korumak adına kat sayısı sınırını da dikkate almak durumundayız. Bakanlık yetkililerine mesajlarını ulaştırmalarını sağladık. Muhalefet, hayalini bile kuramayacağı hizmetleri gerçekleştirmemizi engellemek için her türlü kışkırtıcılığı yapmaktan geri durmuyor. Henüz kesinleşmiş bir karar yok ancak halkımızı asla istemediği bir oluşuma ya da çalışmaya sokmayız. Yıllardır olduğu gibi halkımızın çıkarlarını gözeterek çalışır ve ona göre bir hazırlık yaparız. Biz burada hak sahipleri ve bakanlık yetkilileri arasında bir aracı durumundayız. Karşılıklı sözleşme olmadan asla herhangi bir adım atılamaz. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere teşkilatlarımız, milletvekillerimiz, belediye başkanımız Mehmet Zeybek, her zaman olduğu gibi bu konuda da halkımızın yanındadır.

Esnaflarımıza hibe ve kira desteği

Esnaflara 3 ay boyunca bin lira hibe desteği, büyükşehirlerde 750 lira diğer illerde de 500 lira kira desteği sağlanacağını kaydeden Başkan Uluçay, “Hükümetimiz tarafından daha önce açıklanmıştı. Başvuru şartları ve tarihi belli oldu. Başvurular, Ocak ayının ilk haftasında başladı. Buna göre, destek programı kapsamında hibe, ‘gelir kaybı desteği’ ve ‘kira desteği’ olmak üzere iki şekilde sağlanacak. Destek programının süresi, Bakanlık internet sitesinden yapılan duyuruda başvuruların yapılması kaydıyla 2021 yılının Ocak, Şubat ve Mart ayları olmak üzere üç ay olacak” ifadelerine yer verdi.

“Boğaziçi Üniversitesinde yaşanan olaylarda polisimizin yanındayız”

Başkan Uluçay konuşmasında “Cumhurbaşkanının meşru zeminde hukuki olarak, yasal olarak rektör atama hakkını gayrimeşru görmek başka bir şeydir ama bir yasal düzenlemeyi, demokratik siyaset zemininde tartışmak başka bir şeydir. Biz polisimizin önünde terör örgütünün sözde marşını söyleyip tahrik eden ve ‘Katil Polis’ diye slogan atan zihniyetle her daim mücadele edeceğiz!” ifadelerini kullandı.

“SMA hastalarına verdiğimiz hizmetlerimize destekle yanındayız”

Muhalefetin gündeme getirdiği SMA hastalarına varlık fonuna aktarılan 75 milyon liranın bağışlanma talebi konusuna da değinen Uluçay “Kuşkusuz her biri de tek merkezden talimat almışçasına SMA hastaları ile ilgili sosyal medyada gündem oluşturuldu. Ancak mesele; SMA’lı evlatlarımız değildir. Hükümetimiz SMA hastalarına muhalefetin belirttiği 75 milyon liranın kat kat fazlasını ve tüm SMA’lı hastaları ayırt etmeksizin hizmet veriyor. Biz dünyanın en iyi sosyal devlet anlayışına sahibiz. ‘Önce insan’ diyerek, sosyal güvenlik sistemimiz ile vatandaşlarımızın her daim yanındayız” dedi.

"Kitle imha silahlarının yayılmasının finansmanının önlenmesine dair kanun teklifi"

Uluçay konuşmasında, “Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin (BMGK) kitle imha silahlarının yayılmasının finansmanının önlenmesine yönelik yaptırım kararları kanunu kabul edildi. Buna göre internetten yardım toplama faaliyetleri artık izne tabi tutulacak. İzinsiz yardım toplayanlara para cezası uygulanacak.
Dernek denetiminde bilirkişi görevlendirilecek. Merkezi yurt dışında olup Türkiye'de faaliyette bulunan vakıfların da yabancı dernekler gibi kanun kapsamına alındı. Kanun dernekler tarafından yurt dışına yapılacak yardımların şeffaf ve hesap verilebilir şekilde olma zorunluluğu getiriyor. Uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti yapanlara kovuşturma başlatılması halinde, bu kişiler veya bu kişilerin görev yaptığı organlar geçici bir tedbir olarak İçişleri Bakanı tarafından görevden uzaklaştırılabilir. Bakan tarafından görevden uzaklaştırılanların yerine ancak mahkeme tarafından görevlendirme yapılır. Düzenlemede örgütlenme özgürlüğüne aykırı bir husus yoktur. Ne dernek kurulmasına ne derneklere üye olunmasına ne de derneklerin faaliyetlerine yönelik herhangi bir kısıtlama getirilmemektedir. Aksine amacı doğrultusunda hareket eden tüm dernekler faaliyetlerini özgürce yürütebilecektir” ifadelerine yer verdi.

“ABD’de yaşanan olaylar konusunda endişeliyiz”

ABD’de yaşanan olaylara da değinen Başkan Uluçay, “Dünyanın her yerinde olduğu gibi Amerika Birleşik Devletleri’nde de demokratik süreçlerin üstünlüğünü ve hukukun meşruiyetini savunuyoruz. Herkes seçim sonuçlarını olgunlukla kabul etmelidir. Kesinleşmiş seçim sonuçlarını ve hukuku tanımayan eylemler meşru değildir. Herkes halk iradesinin üstünlüğüne ve hukuka riayet etmelidir. Şiddet asla bir hak arama yöntemi değildir. Herkesi demokratik değerlere saygılı olmaya davet ediyoruz ve olayları endişeyle takip ediyoruz” şeklinde konuştu.

“Hastanelerde ‘geçmiş olsun beyefendi, hanımefendi’ diye karşılıyorlar”

AK Parti hükümetlerinin verdiği hizmetlerin sadece çok küçük bir kısmını paylaşan Başkan Uluçay konuşmasında şu ifadelere yer verdi; Bu millet daha dün hastaneye ’ücretli araç’ tutarak giderken şimdi bir telefonla gelen doktoru hemşiresi dahil tam donanımlı ambulans geliyor! Özel muayenesinde ‘’muayene ücreti’’ ödemeden bahçesine dahi adım atamayacağınız eski hastaneler yerine çok daha kompleksli bir hastane yapıldı! Kapısından içeri adım atıldığı anda sizi ‘’geçmiş olsun hanımefendi beyefendi’’ diye karşılayıp yardımcı olan, yönlendiren personelle buluşturdu! Eskiden hasta bakıcı tarafından bile insan yerine konulmadığımız hastaneleri son derece saygılı ve ilgili doktorlarla tedavi edilir hale getirildi! Sadece SSK eczanelerinde bulunan iki kutu ilaç için saatlerce sıra beklenildiği garabet yok oldu! Kemal Kılıçdaroğlu’nun Genel müdürlüğü döneminde basit bir ameliyat için bazı doktorların talep ettiği ’bıçak parası’nı 2 kalın bilezik bozdurarak, traktör ya da tarla satarak ödeyen köylü vatandaşın çilesini Ak Parti ile birlikte sona ermiştir!

“Velilerin kitap çilesi bitti, yüksek öğrenim harcı tarihe gömüldü”

Uluçay, “Çukurlar ve dar olması nedeniyle onlarca insanın kazalarda hayatını kaybettiği havaalanı gibi dümdüz ve duble yol yapıldı! Tam 16 bakan, 10 hükümet eskiten Bolu Dağı Tüneli’ni bitirerek döneminde iki şeritli olan yolda dağa tırmanırken TIR’ların ardında ortadan bölünmekten kurtuldu! Çocuklar ilk okula giderken bulunmayan kitaplar için kırtasiye kırtasiye gezen velilerin çilesi ücretsiz kitapla sona erdi. Üniversite harç miktarı bugünün parasıyla yaklaşık 2 bin liraydı. AK Parti ‘’yüksek öğrenim harcı’’nı tarihe gömdü! Gecelik % yedi bine çıkan banka faizlerini tek rakamlara düşürüp banka kredilerini cazip hale getirerek milyonlarca vatandaşı ev sahibi yaptı! Yurdumun her bir köşesini otoyollar, köprüler, hızlı trenlerle donattı! Ülkede son sistem altyapı ve teknoloji kullanıma sokularak halkın daha iyi bir hizmet almasını sağladı. Görüldüğü gibi her bir maddesine vatandaşlarımızın seçimlerde oy vererek desteklediği hizmetlerden sadece bir kısmını dile getirdim” diye konuştu.

“Afyonkarahisar’da aday bile çıkaramayanlar hangi belediye ile ne kadar yardım yapmış”

Uluçay, ‘Koronalı günlerde hükümetin yapamadığı yardımları yine millet ittifakının belediyeleri yapıyor’ diyen zihniyetin Afyonkarahisar’da kaç belediyesi var, bu belediyelerle ne kadar yardım yapmış çıksın açıklasın! Akarçay, Zafer Meydanı, spor kompleksi, termal oteller, jeotermal tesisler, alt yapı üst yapı yatırımları hizmet değilse nedir?” dedi.   

“Afyonkarahisar belediyemiz 3 ay kira almayacak”

“Afyonkarahisar Belediyemiz kiralardan 3 ay boyunca tamamen almama kararı almıştır” diye konuşan Başkan Uluçay, “Taşımacıların yıllık vize ücretlerini almıyor. Şoför esnafına tıbbi koruyucu malzeme sunuldu. Kovid hastalarına c vitamini ve sıcak yemek desteği verildi. Dükkanı kapanan esnafa gıda yardımı yapıldı. İsteyen herkese 17 yıldır AK Parti’nin ilimizde yaptığı hizmetleri dosyalar halinde takdim edebilir, dilerse il başkanlığımızda da bilgilendirme yapabiliriz” dedi.  

“Hizmet siyasetinden zerre taviz vermedik”

Uluçay konuşmasını, “Milletimizin sağlığıyla beraber işini, aşını, geleceğini korumak için devletimizin imkanlarını seferber ettik. Tüm dünyayı esir alan salgın şartlarına rağmen geride bıraktığımız 2020 yılında da hizmet siyasetinden zerre taviz vermedik. İnşallah en geç nisan ayında, geliştirme çalışmaları hızla süren kendi aşılarımızı da kullanıma hazır hale getirmiş olacağız. Yurt dışından temin ettiğimiz aşıların uygulanmaya başlamasıyla salgınla mücadelede önemli bir eşiği aşacağımıza inanıyorum. 2021 yılının 2020 yılından daha müreffeh, salgınların ortadan kalktığı, gönül coğrafyamızın huzura kavuştuğu bir yıl olmasını diliyoruz” ifadeleri ile noktaladı.