Tüm sıkıntılara rağmen Ay'a gideceğiz

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, Ankara Masası özel yayınında Gökhan Gökyıldırım’ın sorularını yanıtladı.

Tüm sıkıntılara rağmen Ay'a gideceğiz
13 Şubat 2021 - 00:43 - Güncelleme: 15 Şubat 2021 - 00:11
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, Ankara Masası özel yayınında Gökhan Gökyıldırım’ın sorularını yanıtladı.

Milletvekili Ali Özkaya, "Tüm sıkıntılara rağmen Ay’a da gideceğiz, muhalefet partilerini “Bizi uzaya uydu göndereceğimiz nedeniyle eleştirenleri millete, milletin vicdanına ve aklına havale ediyoruz” dedi.

Yayında hükümetin yaptığı çalışmalarda muhalefetin aldığı tavrı değerlendiren Özkaya, yaşananları “psikolojik ve travmatik durum” olarak niteledi.

Muhalefetin uzay çalışmalarını da eleştirdiğini belirten Özkaya, “Şimdi şunu söylüyorum geçmişte hep ne derlerdi, başörtüsü yasağı olduğunda “Siz ne uğraşıyorsunuz, millet Ay’a gidiyor, siz gelmişsiniz başörtüsüyle uğraşıyorsunuz” demezler miydi üniversite öğrencilerine? Şimdi bunu diyenler bugün Ay’a gidiyoruz vay vay Ay’da ne işimiz var? Astronot olacağız. Hepsine aynı merkezden söylemişler. Biz neden Ay’a gidiyoruz mesela bir sürü sıkıntımız var. Bizim sıkıntımız olabilir. Tüm sıkıntılara rağmen Ay’a da gideceğiz, Antarktika’ya da gideceğiz, uzaya da gideceğiz. Bu uydularımızı da fırlatacağız. Bakın bugün bizim bir SİHA teknolojimiz gelişmişse Hava savunma sistemlerimiz gelişmiş ve dünyanın bütün egemen güçlerinin önünde saygıyla eğildiği bir  siyasi askeri doktrini oluşturmuşsa bunun çok önemli kısmı uzayla ilgili konulardır ve teknolojiyle ilgilidir oyunlarla ilgili konulardır.  Türkiye Uzay Ajansı’nı kurdu. İnşallah 6A uydusunu da benim de çok tanıdığım güzel insanlar çalışıyor, uzayla ilgili uyum çalışmaları devam ediyor.  Bunların hepsini Türkiye yapabilecek kabiliyette ve güçte yetenekte eksik olanlar vardır mıdır mutlaka vardır. Siz bir yerden başlamadığınız müddetçe asla hedefe varamazsınız, sonucu elde edilemezsiniz. Ak Parti’yi ve bizi uzaya uydu göndereceğimiz nedeniyle eleştirenleri millete havale ediyoruz. Milletin vicdanına ve aklına havale ediyoruz. Bu insanların gerçekten bu memleketin hayrına, iyiliğine, güzelliğine, refahına yapılmış işlere bu kadar karşı olmaları, milletin refahını, mutluluğunu, güvenliğini temin edecek konulara düşman olmaları, bir psikolojik vakadır, bir travmatik durumdur.” dedi. 

YORUMLAR

 • 9 Yorum
 • Ashil
  2 ay önce
  Aya parayla çıkılır sizde paramı var bütçe açığı enflasyon döviz kuru faizler önce bunları DÜZELTİN
 • serhat hoca
  2 ay önce
  Millet inim inim inlerken Ay a gideceğiz diyorsunuz gitseniz ne olacak siz önce yerli arabanın hakkından gelin ondan sonra istediğiniz yere gidin. Yıl 2021 Türkiyenin hala arabası yok
 • cenk
  2 ay önce
  mılletı artık kandıramazsınız aya gıdıp napacan mıllet aç sız bı eknomıyı duzeltın bos bas konusmayın alı bey artık akp devrı bu ulkede bıtecek bu kafayla gıdsersenız
 • muhalefet
  2 ay önce
  Reis bir oyuncak atıyor önümüze, hep beraber oynayıp duruyoruz. Yok yeni anayasa, yok uzay, yok uçuyoz, yok kaçıyoz. Millet aç aç.
 • Afyon'lu
  2 ay önce
  Neden gençler işsiz,esnaf perişan, eğitim iflas etmiş diyorsan Türkiye'de yaşıyorsun.Herşey çok güzel ,uçtuk, kaçtık veAlmanya bizi kıskanıyor diyorsan uzay mekiğin de yaşıyorsun
 • Kamil kaplan
  2 ay önce
  Allah akıl fikir versin. Ama sonunuz geldi.
 • İşte
  2 ay önce
  AKP seçmeni kendini sorgulamalı.artık iyice ***lar yerine konuluyorlar.2019 da yerli yolcu uçağımız göklerde denildi şimdi uzay mevzusu.
 • cenk öztürk
  2 ay önce
  Millet ay sonunu getiremiyor borç içinde...siz neden bahsdiyorsunuz sayın vekilim. Allah akıl fikir versin. Lütfen milleti enayi yerine koymayalım
 • Engin Yiğit
  2 ay önce
  Yine, her zamanki gibi suni gündem yaratarak gerçek sorunların üzerini kapatma çabası..