Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal beraberinde CHP Merkez İlçe Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı ile birlikte Afyonkarahisar merkezde önce esnaf ziyaretinde bulundu daha sonra Esnaf Odalarını ile Meslek Kuruluşlarını ziyaret ederek istek ve talepleri dinledi.

Gözden kaçırmayın

Afyon'da 4 beldeye doğalgaz müjdesi!..Afyon'da 4 beldeye doğalgaz müjdesi!..

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, esnaf odaları ile meslek kuruluşlarını ziyaret ederek sorunları dinledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal beraberinde CHP Merkez İlçe Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı ile birlikte Afyonkarahisar merkezde önce esnaf ziyaretinde bulundu daha sonra Esnaf Odalarını ile Meslek Kuruluşlarını ziyaret ederek istek ve talepleri dinledi.

ESNAFIN DESTEĞE İHTİYACI VAR...

Milletvekili Köksal, esnafa CHP Genel Merkezi tarafından esnaf ve KOBİ’lere yönelik yapılması gereken ekonomik desteklere yönelik çözüm önerilerini içeren broşürleri dağıtarak detaylı bilgiler verdi. CHP’nin pandemi döneminde zor süreçten geçen esnaf için 22 çözüm önerisinin olduğunu dile getiren Köksal, "Pandemi sürecinde esnaf kaderi ile baş başa bırakıldı. Sürekli sahadayız, esnafımızı dinliyoruz. Gittiğimiz her yerde bir dokunuyor bin ah işitiyoruz. Esnaf dertli kan ağlıyor. Esnaf, mahvolduk desteğe ihtiyacımız var diyor. AKP'nin açıkladığı sözde destek paketinden esnaf yararlanamadığını söylüyor. Nasıl geçinecek bu insanlar. Esnaf toplumun orta direğidir." ifadelerini kullandı.

YÖRÜK: BESİCİLER VE SÜT ÜRETİCİLERİ ZARAR EDİYOR

Daha sonra beraberindeki heyet ile birlikte Afyonkarahisar Kasaplar ve Sucukçular Odası Başkanı İbrahim Yörük'ü ziyaret eden Köksal, burada da istek ve talepleri dinledi. Oda Başkanı İbrahim Yörük, besicilerin ve süt üreticilerinin zarar ettiğini, sorunların bir an önce çözülmesi gerektiğini söyledi. Köksal ise, yaşanan sıkıntıları bildiklerini ve bu sorunların çözümü için mücadele ettiklerini söyleyerek Başkan Yörük'e CHP'nin çözüm önerilerini anlattı.

KOCABAŞ: KAHVECİ VE KIRAATHANECİLER BATTI

Afyonkarahisar Kahveciler ve Çay Ocakları Odası Başkanı Atilla Kocabaş’ı ziyaret eden Milletvekili Köksal, burada da pandemi sürecinde esnafın yaşadığı sıkıntıları dinledi. Oda Başkanı Kocabaş, yaşanan salgın sürecinden bu yana en çok etkilenen esnaf kesiminin başında kahvecilerin ve kıraathanecilerin yer aldığını belirterek, "Kahveciler ve kıraathaneciler battı." dedi. Köksal ise kahveciler ve kıraathanecilerin içinde bulunduğu durumu Meclis'te dile geterdiğini kaydederek, "Pandemi yüzünden batma noktasına gelen 130 bin kahvehane ve kıraathanenin, 200 bin lokanta, restoran ve kafeteryanın, 6 milyonu aşkın seyyar satıcı ve sokak esnafının, 10.300 düğün-davet işletmesinin, 80 bin okul kantincisinin, binlerce halı saha, nargile kafe, internet kafe işletmesinin derdine dermayan olmayan AKP faiz lobisine üç yılda 602 milyar ödemeyi taahhüt ediyor." şeklinde konuştu.

KONAK: DESTEK PAKETLERİ GENİŞLETİLMELİ

Afyonkarahisar Elektrikçiler ve Elektronikçiler Oda Başkanı Mehmet Karagöz'ü ziyaret eden Köksal, burada da pandemi sürecinde yaşanan sıkıntıları dinleyerek CHP'nin çözüm önerilerini anlattı. Ardından Afyonkarahisar Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Ahmet Tan'ı ziyaret eden Köksal daha sonra Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Konak'ı ziyaret etti. Oda Başkanı Konak, salgından etkilenen esnaf ve sanatkârlar için destek paketlerinin genişletilmesi gerektiğini dile getirdi.

İKTİDARI UYARMA GÖREVİNİ YERİNE GETİRİYORUZ

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser'i de ziyaret eden Milletvekili Köksal, "Zor bir süreçten geçiyoruz, hepimiz sıkıntılıyız. Afyonkarahisar’da, başta mermer sektörü olmak üzere iş dünyası zor günler geçirdi. Bir nebze olsun, bazı konular rayına girmiş olabilir ama şu anda borcunu ödeyemeyen, iflasın eşiğine gelmiş birçok iş insanı, KOBİ ve esnaf var. Bu işletmelerin ayakta kalmasını sağlamak için iktidarı uyarma görevini yerine getiriyoruz. Esnafımızın, KOBİ’lerimizin, iş insanlarımızın bütçeden hak ettiği payı aldığı bir Türkiye için mücadelemizi sürdüreceğiz.” dedi.

SERTESER: CİDDİ BİR PANDEMİ SÜRECİ YAŞADIK

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser de ziyaret dolayısıyla Köksal ve CHP heyetine teşekkür ederek, “Mart ayından itibaren ciddi bir pandemi sürecini yaşadık. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemiz ve ilimizde de bu pandeminin etkilerini yaşadık. Bu süreçte, her sektör kendine göre sıkıntılar yaşadı, ama en fazla termal turizm ve hizmet sektörü sıkıntı yaşadı. Biz de bunu dile getirdik. Hükümetimiz tarafından açıklanan kira desteklerinin Odamıza kayıtlı işletmelere de verilmesini, ciro kaybı yaşayan üyelerimizin de desteklenmesi gerektiğini söyledik." diye konuştu.

Milletvekili Köksal, Afyonkarahisar Sebze ve Meyveciler Odası Başkanı Veysel Gök, Afyonkarahisar Giyim Eşyası, İmalat ve Satıcılar Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Hüseyin Karnıbüyük, Afyonkarahisarda 7. Noteri ve Afyonkarahisar Eğitim İş Şube Başkanlığı ile ziyaretlerine devam ederek, istek ve talepleri dinledi.