İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu haftalık basın toplantısını gerçekleştirdi.

Gözden kaçırmayın

Hacıkavaslar'dan Sezer Küçükkurt'a tam destek!..Hacıkavaslar'dan Sezer Küçükkurt'a tam destek!..

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu haftalık basın toplantısını gerçekleştirdi.


İl Başkanı Mısırlıoğlu, İl yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı basın toplantısına Merkez Bankası Başkanının görevden alınmasını eleştirerek başladı.Sevgili  Afyonkarahisar’lılar, ülkemiz öyle bir hal aldı ki sabah kalkıyorsunuz her şey değişmiş. Görevi büyük umutlarla atadıkları tekrar görevden alınmış. Ülkeyi ne yönetecek kadroları kalmış ne de bilgili bürokratlar. O üreten, yetiştiren, yurtdışına ihraç eden ülkemden eser kalmamış.

Maaşları Dolarla mı Alıyorsunuz
“Toprak satışlarıyla, fabrika satışlarıyla ayakta kalmaya çalışan bir ülke haline gelinmiştir. Faizleri düşürür diyerek atanan Merkez Bankası Başkanı faizi yaklaşık yüzde yirmilere çıkartmış. Dolar damat döneminde olduğu gibi yükselmeye devam etmiş. Onlara sorarsan eğer, maaşları dolarla mı alıyorsunuz diyerek bizimle dalga geçiyorlar. Nöbetçi Eczane gibi Merkez Bankası başkanını değiştiriyorlar. Bu sefer Merkez Bankası’na atanan damat değil ama dünürünün gazetesinde köşe yazarlığı yapan Şahap Kavcıoğlu olmuştur Onlar Bizim Namusumuz, Şerefimiz “Onlar bizim annemiz, onlar Bizim kızımız, onlar bizim işimiz, onlar bizim namusumuz, şerefimiz her şeyimiz. Tecavüze uğrayan kadınlar doğum yapsın devlet olarak biz bakarız diyen bir AKP'li Sağlık Bakanı. Kadınlar etek giydiği zaman erkekleri tahrik ediyor diyen bir AKP'li Milletvekili. Küçük yaşta kız çocuklarına tecavüz edenler nikâh kıysın diyen bir başka AKP'li milletvekili ve gece yarısı kadın haklarını koruyan İstanbul sözleşmesini iptal eden bir Cumhurbaşkanı. Bu zihniyet kadınlarımızı hangi gözle görüyor çok merak ediyorum. Kapı kapı dolaşarak AKP’ye oy isteyen kadınlarımız ne düşünüyor onu da merak ediyorum. Kadınları insan değil sadece cinsel obje olarak gören AKP. Kadınlarımız kapı kapı dolaşarak AKP’ye oy isteyecekler mi merak ediyorum”Bizim Muhatabımız olamaz
“İktidarın küçük ortağının İl Başkanı yok olup gittiklerini hissediyor ki bize çamur atmaya devam ediyor. Her gün büyüyen, iktidara yürüyen İYİ Parti'ye “her yere TC ibaresini koymazsam, Ne mutlu Türküm diyene yazdırmazsam, andımızı her yerde okutmazsam namerdim, şerefsizim” diyen, Mecliste oylamada çekimser oy kullanan bir Partinin il başkanına cevap vermem. Önce bu büyük laflarını yerine getirsinler. Tüm bunları yapan bir Partinin İl Başkanı bizim muhatabımız olamaz onlar önce” namerdim, şerefsizim” diyen Genel Başkanları sözünün eri olsun. Sonra biz İYİ Partiye çamur atsınlar. Tutturmuşlar beka meka diye seçmenin karşısına çıkıyorlar. Ne hedefleri var, nede iktidar olma düşünceleri. Sadece kapı mandalı olmaya devam ediyorlar”

Esnafımız Korkar Hale Geldi
“İYİ Parti olarak şanlı Türk bayrağımızı İl merkezi ve ilçelerimizde dağıtmaya devam ediyoruz. Esnaflarımıza hiçbir siyasi söylemlerde bulunmuyoruz. Türk bayrağını gören esnafımızın yüzünün güldüğünü hissediyoruz. Korkusundan Türk bayrağını alamayan esnaflarda karşımıza çıkıyor. Atalarımızın kanlarıyla kurdukları Cumhuriyetin şanlı bayrağını almaktan korkan esnaflar bizleri derinden üzüyor. İlk seçimlerde İYİ Partinin iktidarı ile milli günlerimizi ve duygularımızı yaşatmaya devam edeceğiz”
Nevruz Kutlamalarına Katıldık “Geçtiğimiz Cumartesi günü Kütahya İli Dumlupınar İlçesi İYİ Partinin düzenlediği Nevruz kutlamalarına katıldık. Havanın soğuk ve yağışlı olmasına rağmen kalabalık bir gurup vardı. Örf ve adetlerimizin olduğu ata binme, ateşten atlama gibi adetlerimizi yeniden yaşamak bizleri onurlandırdı. İYİ Parti Dumlupınar İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen programda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Nevruz kutlamaları için bizimle birlikte olan Doğu Türkistan Cumhurbaşkanı Hızırbek Gayretullah bir dönem Başbuğ Alparslan Türkeş’in de danışmanlığını yapmıştı”


Allah Bizi Yönetenlere Akıl Fikir Versin
“Çin'deki zulmü araştırma komisyonu kurulsun önergesini hayır ve çekimser oy kullananları huzurlarınızda Allah'a havale ediyorum. Çin'deki Uygur Türkler de bizim soydaşlarımız onlar da bizim kanlarımız, canlarımız. Ailelerin nerede oldukları belli değil. Çocuklar Çin kültürü ile büyütülüyor, kadınlarımız kısırlaştırılıyor ve tecavüz ediliyor. Bizim yerli ve millilerimiz sadece izliyor. Allah bizi yönetenlere akıl fikir versin inşallah” dedi.

Gençlik Kolları Başkanlığında Devir Teslim Basın toplantısının son bölümde İYİ Parti İl Gençlik Kolları Başkanlığında devir teslim töreni yapıldı. Başkan Mısırlıoğlu”İYİ Parti tüzüğü gereği Gençlik Kolları Başkanlığında yaş sınırı bulunmaktadır. Bu güne kadar her çalışmada yanımızda olan, özverili çalışmalarıyla İYİ Parti ailesine güç katan Gençlik Kolları Başkanımız Mert Özdeğirminci yaş sınırına takılmıştır. Kendisine bu güne kadar yaptığı hizmetler nedeniyle çok teşekkür ederim. Kendisi İYİ Partiye hizmetlerine devam edecektir. Genel Merkezimiz tarafından Gençlik kolları Başkanlığına Enes Kamburoğlu atanmıştır. Burada sizlerin huzurunda devir teslim töreni olacaktır” dedi.

İYİ Parti için çalışmaya devam edeceğiz
Gençlik Kolları Başkanlığını devir eden Mert Özdeğirminci yaptığı konuşmada” Saygı değer İl Başkanım, değerli İl Yönetimim, Sayın basın mensupları öncelikle basın toplantımıza hoş geldiniz 2019 yılından bu güne yürütmüş olduğum Gençlik Kolları Başkanlı görevim yaş haddini doldurmam nedeniyle son bulmuştur. Bu güne kadar bana yardımlarını esirgemeyen başta Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’e, Gençlik kollarından sorumlu Genel Başkan yardımcımız Sayın Berna Sukas’a,İl Başkanımız Muhammet Mısırlıoğlu’na, Merkez İlçe Başkanıma, Gençlik kollarında çalışan genç kardeşlerimize ve saygıdeğer yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederim.Yeni Başkanımız Enes Kamburoğlu’na görevinde başarılar dilerim. İYİ Parti saflarında çalışmaya devam edeceğim.Siz değerli basın mensuplarına da ayrıca çok teşekkür ederim” dedi.

Hizmetleri İçin Teşekkür Ederim
Gençlik Kolları Başkanlığı görevini devir alan Esen Kamburoğlu’da” 2018 yılında katıldığım İYİ Partide Genel Merkezimizin takdirleriyle Başkanlık görevi tevdi edildi.2019 yılından bu güne beraber çalıştığımız Mert Başkanıma izniyle kendisine abim demek istiyorum, birlikte güzel çalışmalara imza attık. Bu güne kadar yaptığı hizmetlere teşekkür ederim. Bundan sonrada birlikte İYİ Parti için çalışmaya devam edeceğiz. Allah beni bu görevi ifa ederken utandırmasın inşallah “dedi.

Konuşmaların akabinde Türk Bayrağını öperek teslim alan Başkan Enes Kamburoğlu görevi devir aldığı Mert Özdeğirmenci’ye plaket takdim etti.