İYİ Parti Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Afyonkarahisar Milletvekili Hakan Şeref Olgun, EKP Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay'ın açıklamalarına sert tepki vererek; "Açık konuş dakim olduğunu bilelim. Dün PKK ile oturanlar bugün milleti kandırmaya kalkmasın" dedi.
Milletvekili Olgun, Muhalefet milletvekilleri diye bir açıklamanın olamayacağını belirterek, Uluçay'ı açık ve isim vererek konuşmaya davet etti.

Dün terör örgütü PKK ile oturan, Cumhuriyetimizin Savcılarını hakimlerini teröristlerin ayağına gönderenleri tarihin karanlık sayfalarına gömeceklerini ifade eden Milletvekili Olgun; "İYİ Parti olarak bizim gocunacak bir tarafımız yok. Türk Milliyetçiliğini ayaklar altına aldık diyerlere bir çift sözümüz var. Bu yüce Türk Milleti sizi ayakların altına alacağı gün yakındır. Halkımızın çektiği sıkıntıları dile getiremeyenler bugün kalkmış PKK'dan söz ediyor. Maşallah ağınızdan PKK'yı dşürmüyorsunuz, ne de çok severmişiniz bu terör örgütü PKK'yı. Bizim terör örgütü ile bir işiiz de olamaz onların adını ağzımıza alarak onların reklamanı da yapmaayız. PKK bir terör örgütüdür, muhatabımız olamaz" diye konuştu.

Afyonkarahisar AK Parti ilçelerde bayramlaştı Afyonkarahisar AK Parti ilçelerde bayramlaştı

MİLLETİN SORUNLARINI KONUŞUN

AKP'li Uluçay'a da bir çağrıda bulunan Milletvekili Olgun, halkın sorunlarına değinmelerini ve iktidar partisi olarak çözüm yollarını aramalarını tavsiye etti.
Milletvekili Olgun; "Bakın emeklilerimiz kıvranıyor, market fiyatları almış başını gidiyor. Hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımız bıkmış durumda. Çiftçimiz perişan. Gel bir de bu sıkıntıları gündeme getir. Maşallah ağzınızdan halka yönelik hiç bir şey duymuyoruz. İşinize geldiği zaman terör örgütü ile masaya oturup kollola megri megri şarkıları söylüyorsunuz işinize gelmidiği zaman da milleti terörist ilan etmekten geri durmuyorsunuz. Yazıklar olsun size. Bu milleti yıllarca algı operasyonlarıyla kandırdınız, milletin milli ve manevi değerlerini sömürdünüz. Hala da aynı yalanları söylemeye devam ediyorsunuz. Kendinize gelin artık. Meydan o kadar da boş değil" şeklinde konuştu.

Uluçay'ı yapacaklarını anlatmaya davet eden Milletvekili olgun, "Anlatacak yapacaklarını anlat, hoş yapabileceğin bir ye de yok ya projesi yok sağa sola saldırıyor. LGBT her ne ise, isteyeninde, iftira atanında allah belasını versin" dedi.