ÖSYM tarafından düzenlenecek olan Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (MSÜ), Afyonkarahisar ilinde yapılacak. Sınav öncesi hazırlıkların koordinasyonunu sağlamak amacıyla Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) bünyesinde bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş başkanlık etti. AKÜ Rektörlüğü Toplantı Salonu'nda düzenlenen toplantıya, Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Harun Reşit Han, Afyonkarahisar Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Karakuş, İl Jandarma Komutanı Albay Tolga Yağan, İl Emniyet Müdürü Mahmut Ay, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Erkan Tanyeri ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Hayati Duman da katıldı.

"Eskişehir Üniversitesi, Kadir Gecesi'ndeki Birlik ve Saygıyı Vurguluyor" "Eskişehir Üniversitesi, Kadir Gecesi'ndeki Birlik ve Saygıyı Vurguluyor"

Toplantıda, sınavın güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesi için gerekli tedbirlerin alınması ve sınav sürecinin sorunsuz işlemesi konuları ele alındı. Toplantıda alınan kararlar arasında, sınavın yapılacağı binaların ve çevresinin güvenliğinin sağlanması, sınav merkezlerinde alınacak koruyucu önlemler, ulaşım engellerinin giderilmesi, elektrik ve su kesintisi yapılmaması gibi tedbirler yer aldı. Ayrıca, sınav binaları çevresinde gürültü ve sesli yayın yapılmaması, kimlik belgesi bulunmayan adaylar için Nüfus Müdürlüğünün Pazar günü açık olması, konvoy oluşturulmaması ve sesli ilan ve duyuruların yapılmaması gibi kararlar da alındı. ÖSYM İl Sınav Koordinatörlüğü'nün verilerine göre, Afyonkarahisar'da yapılacak olan sınavda 11 farklı binada 6 bin 735 adayın katılımı bekleniyor. Sınav bir oturumda gerçekleştirilecek ve 03 Mart 2024 tarihinde yapılacak.

#ÖSYM #MSÜ #sınav #Afyonkarahisar