Toplantının gündemi olan Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi projesi, Ev Hanımları üretiyor ile Kent Konakları projesi hakkında bilgiler veren Küçükkurt, diğer adaylar tarafından açıklanan projelerin bir çoğunun kendileri tarafından daha önce hazırlayıp kamuoyu ile paylaştıkları projelerin sadece başlığı değiştirilerek kamuoyuna lanse edilmesini dahi şehrimize hizmet olarak gördüklerini söyledi.

TEPKİMİZ EMEK TACİRLİĞİNEDİR

Hedefinin Yardım edilen yoksullar değil, ortadan kaldırılmış yoksulluk olduğunu söyleyen Sezer Küçükkurt; 'Rakiplerimizin proje olarak sunduğu, yıllardır üzerinde çalışılan, ciddi bir kısmı özel sektöre ait, merkezi hükümetin uhdesinde, planlama safahatı tamamlanmış iki çalışmanın-100. YIL OSB PROJESİNİN ve SAĞLIK ENDÜSTRİ BÖLGESİNİN- sıfırdan yapılacak iki proje gibi sunulmasını doğru bulmadığımı ifade etmek isterim. Sayın Cumhurbaşkanının kente özel ödenek ayıracağına dair yapılan propaganda, içinde yaşadığımız bilgi ve iletişim çağında vasat bir tevatürden öte gitmeyecektir. Afyonkarahisar, kabuğunu kıracaksa, bölgenin parlayan yıldızı, üretim ve istihdam üssü, huzur ve refah şehri olacaksa; bunu kasaba vizyonlu, kurnaz taşra siyasetçileriyle başaramayacağımız ortadadır. Unutulmasın ki 'Bizi aldatan bizden değildir!'

Küçükkurt açıklamasında şunları söyledi.

Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ile amacımız nedir?

Afyonkarahisar, hem ürün çeşitliliği, hem rekolte olarak ciddi bir tarımsal üretime sahip olmasına rağmen, maalesef bu üretim yeterince değerlendirilememektedir. Tarımsal üretimimizin endüstri ürününe dönüşebilmesi için Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi oluşturacağız. Amacımız Afyonkarahisar'ımızın çevresinde üretilen hububatı, patatesi, pancarı, sebzeyi, kuracağımız bu sanayi bölgesinde hammadde olarak kullanmak ve endüstri ürününe dönüştürmektir.

Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ile şehir olarak neler kazanacağız?

· Ürettiği ürün çiftçimizin elinde kalmayacak ve değerine satılacak,

· Kooperatifleşme artacak. Aracıların, komisyoncuların çiftçimizi esir alması engellenecek,

· Yerli yatırımcılarımız desteklenecek.

· Hammadde ulaşım maliyeti çok düşük olacağı için üreticimizin rekabet gücü artacak.

· Şehri tanıtıcı, şehrin tarihi ve doğasını çağrıştıran markalar oluşturulacak.

· Üretim aşamasında ciddi bir istihdam yaratılacak.

Tarıma dayalı ihtisas organize sanayi bölgesinde ihtiyaç duyulacak nitelikli elemanın yetiştirilmesi için ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği içerisinde çalışacağız.

Bir 15 kişi ve yazı görseli olabilir

Detaylarını açıklayacağımız ikinci proje

Kent Konakları;

Afyonkarahisar'ımızın tüm semtlerinde Kent Konakları adını verdiğimiz yapılar kuracağız. Geniş bir bahçe içerisinde bir kompleks olarak planladığımız kent konaklarında;

· Emekli lokali

· Kreş

· Kafe – Lokanta

· Eğitim salonları

· Hobi atölyeleri

· Spor alanları bulunacaktır.

Kent Konakları'nı semtin sosyal yaşam alanı ve can damarı olarak planlıyoruz. İnsanlarımız burada meslek edinebilecek, eğlenecek, zaman geçirecek, çocuklarımızın bakım ihtiyacı karşılanacak. İsteyen kadınlarımız burada alacakları eğitimle hem evlerinde üretebilir hale gelecek, hem de tarıma dayalı ihtisas organize sanayiinin ihtiyaç duyacağı nitelikli çalışanlar olabilecekler.

'Kadınlar Üretiyor' adını verdiğimiz projemizle kadınlarımızın evde ya da fabrikada çalışarak en az asgari ücret düzeyinde bir gelir elde etmesini hedefliyoruz. Üretim 'Dik baş, tok karın, mutlu yarın!' parolasıyla hazırladığımız tarıma dayalı ihtisas organize sanayi projesi ve Kadınlar Üretiyor projesiyle üretim üssü haline gelmiş bir Afyonkarahisar planlıyoruz. Açıkça beyan ediyorum ki hedefimiz: 'Yardım edilen yoksullar değil, ortadan kaldırılmış yoksulluk'tur.

Bülent Eser, Başkan Burcu Köksal'a yüklendi!.. Bülent Eser, Başkan Burcu Köksal'a yüklendi!..

Fakat devam eden ve belirli bir seviyeye getirilmiş projelerin hemşehrilerimize yeni ve kendilerine özgü bir projeymiş gibi anlatılması tek kelimeyle ahlak dışıdır.Tepkimiz Emek Tacirliğinedir Yoksa 100. YIL OSB ve SAĞLIK ENDÜSTRİ BÖLGESİ projelerinin hayata geçirilmesini takip ediyor ve destekliyoruz.

Şehrin girişlerine tak yapmak gibi bir proje Onu da TAG şeklinde yanlış yazmışlar- ancak ve ancak yandaş müteahhite kaynak aktarma projesi olur. Afyon'a ne taraftan gelirseniz gelin, sizi karşılayacak, size 'hoş geldiniz' diyecek tak, görkemli yüksekliği ve 4000 yıllık surlarıyla Afyon Kalesi'dir. Bu şehir uzun yıllardır bu vizyonsuzlukla yönetiliyor. Buradaki sıkıntının en açık göstergesi belediyemizin yirmi yıldır aynı parti tarafından yönetilmesine rağmen sürekli değiştirilen belediye başkan adaylarıdır. Artık emanet ehil ellere devredilmeli ve mantıklı değişim gerçekleşmelidir.'dedi.