MHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Sezer Küçükkurt, Afyonkarahisarlı esnafın hakkını her alanda koruyacaklarını ifade ederek, 'Esnafımızla sürekli istişare halinde olarak ilimizde ticaretin canlanmasına katkı sunacak bir dizi projeyi hayata geçireceğiz' dedi. Bu taahhüt, Afyonkarahisar'daki esnafın güvencesi olacak ve kent ekonomisine olumlu etki sağlayacaktır.

Seçim çalışmaları kapsamında, S.S. Afyon İkinci Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Halil Acar ve yönetim kurulu üyeleri ile Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Cengiz Üstün ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelen Başkan Adayı Sezer Küçükkurt, esnafın sorunlarına çözüm odaklı yaklaşımını sürdürüyor. Bu tür istişareler, yerel yönetimlerin esnafın haklarını koruma ve kent ekonomisini destekleme konusundaki taahhütlerini güçlendirir.

Afyonkarahisar'daki esnafın, ticaretin canlanması ve kent ekonomisinin gelişimi için bu projeleri yakından takip etmesi önemlidir. Sezer Küçükkurt'un liderliğindeki belediye yönetimi, esnafın refahını ve kent yaşamını olumlu yönde etkileyecektir.

YENİ SANAYİ ALANLARI OLUŞTURULACAK

Veysel Eroğlu: Afyonkarahisar'da tarihimize sahip çıktık Veysel Eroğlu: Afyonkarahisar'da tarihimize sahip çıktık

Afyonkarahisar esnafının korunacağını söyleyen Başkan Adayı Sezer Küçükkurt, 'Zafer Meydanı başta olmak üzere şehir dışından gelerek ticari kazanç sağlamaya çalışan organizasyonlarda öncelik Afyonkarahisarlı esnafımızın olacak. Afyonkarahisarlı esnafın hakkı her alanda korunacak. Şehrin merkezinde kalan küçük sanayi çarşısı ile ilgili hak sahipleri ile istişare halinde, hak kaybına neden olmadan düzenleme çalışmaları yapılacak. Yeni sanayi alanlarının oluşturulmasında öncü rol üstlenilecek. Şehrin cazibe merkezi olan bölgelerinde Belediye'nin kendi mülkiyetindeki arsalarda işyerleri yaparak şehrin değişik noktalarında ticaretin canlanmasına katkı sunulacak. Belediye yapıp satacağı ya da kiraya vereceği bu dükkanlar ile ticaretin yaygınlaşmasına öncülük edecek.' diye konuştu.

ŞEHİT FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU DUALARLA ANILDI

Afyonkarahisar Ülkü Ocakları'nda Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu için düzenlenen Mevlit Programı'na katılan Belediye Başkan Adayı Sezer Küçükkurt, "Fırat'ımızı bir kez daha saygıyla andık. Tarih okurken tarih yazan Ülkücü Şehidimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nu şehadetinin yıl dönümünde rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhu şad, mekanı cennet olsun." dedi.

GENÇLERLE ANTRENMANDA BULUŞTU

MHP Belediye Başkan Adayı Sezer Küçükkurt, Anadolu Gücü Kadın Futbol Takımı'nı da sahada ziyaret etti. Gençleri spora daha ulaşılabilir hale nasıl getiririz diyerek yola çıktıklarını kaydeden Küçükkurt, futbolcularla ve antrenörleriyle istişarelerde bulundu.