Afyonkarahisar Ak Parti mitinginde kalabalığa seslenen Ak Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan adayı Hüseyin Ceylan Uluçay ;

Sayın Cumhurbaşkanım, değerli bakanlarımız, Genel merkezden gelen kıymetli misafirlerimiz, değerli milletvekillerimiz, il yürütme ve yönetim kurulu üyelerimiz, ilçe başkanlarımız, değerli belediye başkanlarımız ve belediye başkan adaylarımız, il genel meclis başkanımız, belediye ve il genel meclis üyelerimiz, çok kıymetli kadın kollarımız, gençlik kollarımız, teşkilatımızın çok kıymetli mensupları, değerli hemşehrilerim Hepiniz Hoş geldiniz şeref verdiniz. Afyonkarahisarlı bir kardeşiniz olarak tarihi bir güne şahitlik etmenin, Cumhurbaşkanımızı Cumhuriyetin kazanıldığı topraklarda ağırlamanın onur ve gururunu yaşıyorum. Bugün bu buluşma Allah'ın izni ile 31 Mart'ta zafere giden yolun nişanesi ve başlangıcı olacaktır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Anadolu'dan kurtuluş mücadelesini bu topraklardan Kocatepe'den Afyonkarahisar'dan yaptı. Afyonkarahisar, kurtuluşun şehriydi, Afyonkarahisar, istiklal ve istikbalin şehriydi. Şimdi de Afyonkarahisar Ege'nin Türkiye Yüzyılında parlayan yıldızı oldu.

Birlikte el ele vererek 18 ilçemiz ve 42 beldemizde birbirinden kıymetli adaylarımızla 31 MART da destan yacağız inşallah. Afyonkarahisar'ımızda, AK Parti Belediyeciliğini Cumhurbaşkanımızın açıkladığı TÜRKİYE YÜZYILI belediyeciliği vizyonuyla taçlandıracağız. Kol kola girerek, ev ev gezerek, sokak sokak, çalınmadık kapı bırakmayarak, insanlarımızın gönlünü alarak gönül gönüle yolumuza devam edeceğiz. İnşallah, 31 Mart akşamı zafer AK partinin ve Recep Tayyip Erdoğan'ın olacaktır.

Değerli hemşehrilerim, bizim kapımız bu şehrin birbirinden kıymetli tüm insanlarına sonuna kadar açıktır. Bu şehrin her bir ferdine hizmet edecek ve kapsayacak projelerimiz var. Kentsel yenilemeden, Yeni konutların yapılıp vatandaşımızı ev sahibi yapmaya, vatandaşımıza kiralık ev yapıp kiralamaya, istihdama, sosyal projelerden sağlık ve ulaşıma, eğitimden kültüre, spordan belediyemizin personeline kadar her kesime ulaşacak, çocuktan, gence, kadından yaşlıya kadar herkesin memnuniyetle karşılayacağı 109 projemizin çalışmalarına 1 Nisan itibarıyla başlayacak ve kısa sürede de tamamlayacağız. Kentsel dönüşüm ile şehrimizin kentsel yenileme alanlarını dönüştürecek, istihdam projelerimiz ile 20 bin kişiye istihdam sağlayacak, sağlık projemizle belediye sağlık merkezi ve Kanlıca Devlet Hastanesi inşasına başlayacak, ikinci şehir yolu, kavşaklar ve battı çıktılarla trafiği rahatlatacak, yeşil Afyon ile nefes alacağız. Belediyemizin sosyal tesislerini her bölgeye yayacağız. Değerli hemşehrilerim, evlenecek çiftlere karşılıksız 50 bin TL. nakdi destek vereceğiz.

Hazırladığımız sosyal projelerle hanım kardeşlerimizin ürettiği ürünleri pazarlayarak aile bütçesine destek olmasını sağlayacağız. İlk orta ve lise öğrencilerine 500 TL., üniversite öğrencilerine 1000 TL eğitim desteği ve ücretsiz kurs imkanı vereceğiz.

Milletvekili Mehmet Taytak İzmir Fuarı’na katıldı Milletvekili Mehmet Taytak İzmir Fuarı’na katıldı

Futbolcu akademisi ile genç yeteneklerimizi belirleyecek, semahane, sanal zafer yolu ve mermer müzesi, gastronomi tırı ile marka şehir Afyonkarahisar'ın tanıtımını yapacağız. 'Mutlu belediye mutlu şehir' düsturuyla çalışanlarımıza sosyal konut başta olmak üzere her türlü desteği verecek, festivallerle esnaflarımıza destek olacağız.

Özellikle belediyede çalışan kıymetli personellerimiz müsterih olsunlar. Maaş konusunda çok sıkı çalışıyorum. Kanunlar çerçevesinde ödeyebileceğimiz rakamı hesaplayıp personelimize bildireceğim. Biz Ak partiyiz kanuni olarak ödeme sınırını geçen rakamları söyleyip personelimizi kandırmak istemiyoruz. Biz söz verdiysek yapmak zorundayız. Çünkü biz RECEP Tayyip Erdoğanın yol arkadaşlarıyız.

Bu şehrin her bir sokağını, her bir caddesini, AK Parti il başkanlığı yaptığım 4 yılık dönemde adım adım gezen ve bilen bir kardeşiniz olarak sıfırdan değil tecrübe ile başlayacak ve 31 Mart akşamı bu meydanda düğünümüzü yapacağız.

Değerli hemşehrilerim, Afyonkarahisar'ın geleceği için bizi Cumhurbaşkanımıza karşı hiçbir zaman mahçup etmediniz yine mahcup etmeyeceğinize inanıyor, mutlu şehrimizin hikayesini birlikte yazmaya davet ediyorum. Gençliğimiz var, enerjimiz var, kalbimizde şehrimize, insanımıza dair derin bir sevgi var. Buradan hep beraber AFYONKARAHİSAR' a haykıralım.