AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay, diş sağlığı hizmetlerinin geliştirilmesi için önemli bir adım atıldığını söyledi. Uluçay, Devlet Hastanesi Başhekimi Mehmet Duran ile birlikte, 50+25 üniteli diş hastanesinin yapılacağı şantiye alanını ziyaret etti.

Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Uluçay, diş hastanesinin Afyonkarahisar'ın ihtiyacını karşılayacak bir proje olduğunu belirtti. Uluçay, "Diş hastanesi, 50 ünite poliklinik, 25 ünite ameliyathane ve 10 yataklı servis kapasitesine sahip olacak. Ayrıca diş protez laboratuvarı, radyoloji bölümü ve acil müdahale odası da bulunacak. Bu sayede hemşehrilerimizin diş sağlığı sorunlarına kaliteli ve hızlı bir şekilde çözüm bulacağız" dedi.

'İlimizin diş hastanesi ihtiyacı gideriliyor'

Burada konuşan Uluçay, 'Güne Afyonkarahisar Devlet Hastanemizin yanında yapılmakta olan 50+25 üniteli diş hekimliği hastanemizin şantiye alanında incelemelerde bulunarak başladık. Diş hastanemizin yakın zamanda temellerini atarak Afyonkarahisarlı hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız. Yeni yapılacak diş hastanemizle birlikte diş hastanesi sorunumuz kalmamış oluyor. İnşallah bölgemizin en modern, en hızlı bir şekilde tedavi ederek sonuç veren bir tesisi ilimize kazandırmış olacağız. Ben bu vesile ile ilimizdeki bir ihtiyacının daha giderilmesine vesile olan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca'ya ve Milletvekilimiz Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven ve Dr. Hasan Arslan'a teşekkür ediyorum. Aziz hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun inşallah' dedi.

Uluçay, diş hastanesinin yapımına başlandığını ve 2024 yılında tamamlanacağını da müjdeledi. Uluçay'a ziyaretinde İl Başkan Yardımcısı Sultan Betül Erişen, İl Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ali Tekik, Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk ve teşkilat mensupları da eşlik ettiler.

Hakan Şeref Olgun'dan ekümenik tepkisi!.. Hakan Şeref Olgun'dan ekümenik tepkisi!..

Editör: Haber Merkezi