Gözden kaçırmayın

AK PARTİ BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ AÇIKLANDIAK PARTİ BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ AÇIKLANDI

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Hakan Şeref Olgun;
“Basına şiddet asla kabul edilemez, şiddetle kınıyorum”

İYİ Parti Seçim ve Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Afyonkarahisar Milletvekili Av. Hakan Şeref Olgun, Türkeli Gazetesi çalışanlarına yapılan saldırıyı kınadı.

Olgun; “Görevini yapmaya çalışan gazetecilere saldırmanın hiçbir izahı olamaz. Şiddetle kınıyorum” dedi.

AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adaylarının tanıtım toplantısında meydana gelen Türkeli Gazetesi muhabirlerinden Mehmet Karakaş ve Oğuzhan Özdemir’e yapılan saldırı hakkında bir açıklamada bulunan Milletvekili Olgun, basına yapılan saldırının hiçbir haklı tarafının olamayacağının altını çizdi.

Milletvekili Olgun; “Dün akşam AKP’nin düzenlediği belediye başkan adaylarının tanıtım toplantısında Türkeli Gazetesi’nden iki gazeteci kardeşimin fiziki saldırıya uğradığını öğrendim. Olayın görüntülerini seyrettim ve insanlık dışı bu olayı şiddetle kınıyorum. Yapılan saldırının hiçbir haklı tarafı olamaz. Bu şekilde basına gözdağı verilemez. Mesai kavramı olmayan gazeteci kardeşlerim o toplantıya görevlerini yapmaya geldi sizin saldırınıza maruz kalmaya gelmedi. Evinden çocuğundan fedakarlık ederek geldikleri toplantıda saldırıya uğradılar ve yaralandılar. Gazeteci kardeşlerime geçmiş olsun dileklerimi iletiyor acil şifalar diliyorum. Saldırıyı şiddetle kınıyorum” dedi.