-

Gözden kaçırmayın

Kiracının Tahliyesinde Kullanılabilecek Hukuki İmkanlar Nelerdir?Kiracının Tahliyesinde Kullanılabilecek Hukuki İmkanlar Nelerdir?

Eskişehir İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü'nün yaptığı çalışmalarda, Yavuzlar olarak bilinen şahısların organize suç örgütü çatısı altında tefecilik suçundan elde ettikleri yasadışı geliri hayvancılık ve gayrimenkul mal varlığı edinerek kara para aklama suçunu işledikleri tespit edildi.

Şahısların kimlikleri ise şu şekildedir: Y.T. (Ağrı 1976 doğumlu), M.T. (Ağrı 2000 doğumlu), M.T. (Ağrı 2002 doğumlu), M.T. (Ağrı 1979 doğumlu), M.T. (Ağrı 1997 doğumlu), D.T. (Ağrı 1999 doğumlu).

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yapılan çalışmalarda, Yavuzlar Organize Suç Örgütü'ne yönelik olarak, MASAK, GİB, SGK ve Tapu Kadastro Müdürlüğü verileri kullanılarak hazırlanan rapora göre, şahısların suçtan kaynaklanan mal varlığı edindikleri tespit edildi.

Bu mal varlıkları şu şekildedir: - 70.120.124 TL Nakit Para - 55 Dönüm Arazi (imara açık arsa şeklinde) (275.000.000 TL) - 4 Adet Daire (20.000.000 TL) Bu mal varlıklarının toplam değeri ise 365.120.124 TL olarak belirlendi.

Yavuzlar Suç Örgütü'ne yönelik olarak "Suçtan Kaynaklanan Mal Varlığı Değerini Aklama" suçu kapsamında Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından adli işlemler başlatıldı.

Eskişehir İl Jandarma Komutanlığı, kaçakçılık suçlarıyla mücadelede kararlılıkla devam edeceğini kamuoyuna duyurdu.

 #Eskişehir #Jandarma #SuçÖrgütü #OrganizeSuç #Tefecilik #KaraParaAklama #Haber