-

Gözden kaçırmayın

Dumlupınar BİLSEM, bu yıl da Afyonkarahisar'ın lokomotifi oldu!..Dumlupınar BİLSEM, bu yıl da Afyonkarahisar'ın lokomotifi oldu!..

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) Komisyonu, 2024 yılı için ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş'ın başkanlık ettiği, AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şuayıp Özdemir, BAP Birimi Koordinatörü Doç. Dr. Mustafa Yalçın ve 11 üyenin katıldığı bildirildi. Toplantıda 2024 yılında ilan edilecek proje türleri ve proje bütçeleri üzerine görüşmeler yapıldı.

AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, gerçekleşen toplantıda AKÜ'nün kaynaklarını etkili bir şekilde kullanarak nitelikli araştırma projelerini ve akademik üretimi desteklemeye devam ettiklerini vurguladı. Karakaş, "Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinasyon Birimi tarafından 2023 yılında 73'ü yüksek lisans ve doktora olmak üzere toplam 94 proje desteklendi. BAP lisansüstü tez projeleriyle öğrencilerimizin akademik gelişimine de katkı sağlanmaktadır. Üniversitemiz akademik personeli, bu yıl yapacakları araştırmalar, projeler ve yayınlarla hem bilimsel gelişmeye hem de ülkemizin ve bölgemizin kalkınmasına katkıda bulunmaya devam edecektir" dedi.

#AKÜ #BAP #araştırma #projeler #üniversite