Gözden kaçırmayın

Küçükkurt'lardan (Hacıkavaslar) Tam DestekKüçükkurt'lardan (Hacıkavaslar) Tam Destek

Afyonkarahisar Muhtarlar Derneği Başkanı Suat Uygur ve beraberindeki heyeti kabul eden Başkan Zeybek'le  gündeme ilişin değerlendirmelerde bulundu.

“ANLIMIZIN AKIYLA BEŞ YILI TAMAMLADIK”

“Anlımızın Akıyla beş yılı tamamladık” diyen Başkan Mehmet Zeybek; pandemiden, dünyayı kasıp kavuran ekonomik krize ve depreme kadar birçok zorluğa rağmen Afyonkarahisar’a el birliği ile hizmet ettiklerini söyledi. Mahalle muhtarlarıyla sıcak ilişkiler içinde olduğunu kaydeden Başkanımız, “Göreve geldiğimiz andan itibaren sizlerle birlikte kardeş hane sıcak bir ilişki içerisinde güzel Afyon’umuza hizmet etmeye gayret ettik. Bu konuda da vicdanen rahatım. Göreve gelir gelmez mali disipline önem verdik. Zor bir süreçten geçtik pandemidir, ekonomik krizlerdir, depremdir. Buna rağmen el ele vererek güzel şehrimizi bir yerden bir yere getirelim diye çalıştık ki bunda da başarılı olduk. Şöyle ki; 2019 yılında Afyon’a gelen yerli ve yabancı ziyaretçi sayısı ile şimdiki yerli ve yabancı ziyaretçi arasında dağlar kadar fark var” dedi.

Kimseye kırgın olmadığını, AK Parti’nin emrinde olduğunu söyleyen Başkan Zeybek; “Bu makamlar kimseye bâki değil. Bugün varız, yarın yokuz. Sizlerde adaysınız, belki her birinizin mahallesinde karşınızda epeyce aday var. Bu takdir ve nasip. Eğer muhtarlık da yiyecek ekmeğiniz varsa hiç kimse engel olamaz. Ama öyle bir şey de yoksa kimsenin sizi muhtar yapma gibi; bizi de Belediye Başkanı yapma gibi bir gücü yok. Bu makamlar berber koltuğu gibi. Tıraş olan gelir tıraşını olur işi bitti mi? Kalkar gider. Allah'a şükrediyorum Afyon’umuzun gelirine sahip çıkarak bu geliri yine Afyon’umuza hizmet olarak döndürdük. Bu bizim en büyük gurur vesilemiz. Bizler devamlı hakkımızda hayırlısı neyse o tecelli etsin dedik. Bizim hakkımızda hayırlısı budur. Belki Belediye Başkanı olarak devam etseydik başımıza farklı bir şey gelecekti. Gaybı Allah'tan başka hiç kimse bilmez, hiç kimseye kırgın da değiliz. Ben AK Parti'nin kurucuları olan ilk 4 kişiden birisiyim. Partimi seviyorum, Sayın Cumhurbaşkanımı ve şehrimizi seviyorum. Cenabı hak aday gösterilen yeni il başkanımızın da adayımızın da yolunu açık etsin. Ben partimin emrindeyim. Partimizin neferiyiz. O gün aday tanıtımında da söyledim. Bu dava Mehmet Zeybek'le kaim değil. Benim davam benden büyüktür sözümün arkasındayım. Davamın bir neferi olarak ne görev verirlerse çalışmaya da hazırız” dedi.