CHP Grup Başkanvekili ve Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı olarak başlattığı saha çalışmaları kapsamında Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'ni (MÜSİAD) ziyaret etti. MÜSİAD Afyonkarahisar Şube Başkanı Ercan İşlek ve Yönetim Kurulu üyeleri ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette sanayi sektörünün sorunları görüşüldü. Ziyarette iş dünyası temsilcileri ve sanayicilerin ortak sorunlarını ele alan Köksal, Afyonkarahisar'ın gelişimindeki en temel hususların başında sanayi sektörünün geldiğini belirtti. 'Ekonominin mihenk taşı' olarak nitelendirdiği sanayi sektörünün Afyonkarahisar'da hak ettiği konumda olmadığına dikkat çeken Köksal, yerel yönetimlerin yıllardır bu konuda sorumluluk almaktan kaçındığını söyledi.

YEREL YÖNETİMLER SORUMLULUK ALMAKTAN KAÇINIYOR

MÜSİAD Afyonkarahisar Şube Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri nezdinde tüm sanayi temsilcileri ve işadamlarına seslenen Köksal, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: 'Afyonkarahisar'ın bir evladı olarak belirtmek isterim ki; ilimizde sanayi sektörü yıllardır ikinci plana itilmiş, gelişimi doğrudan ya da dolaylı olarak engellenmiştir. Sanayi, ekonominin mihenk taşıdır ancak ne yazık ki Afyonkarahisar'ımız bu konuda üvey evlat muamelesi görüyor. Yerel yönetimler ne hikmetse bu konuda sorumluluk almaktan kaçınıyor. Sorunlar yeterince dile getirilmiyor, aksine üzeri kapatılıyor. Ben Afyonkarahisar'a gönül vermiş, yüce Meclis'te bu toprakların insanlarını her ne pahasına olursa olsun temsil etmiş biri olarak, 31 Mart yerel seçimleri ile birlikte kadim şehrimize Belediye Başkanı sıfatıyla hizmet etmeye talibim. Bu görev bana layık görülür de seçilirsem, öncelikli icraatlarımdan birisi ekonominin mihenk taşı olarak gördüğüm sanayi sektörünü canlandırmak ve hakkettiği konuma taşımak olacaktır.'

BAŞKAN İŞLEK, KÖKSAL'A BAŞARILAR DİLEDİ

Burcu Köksal'ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren MÜSİAD Afyonkarahisar Şube Başkanı Ercan İşlek, Köksal'a çıktığı yolda başarılar dileyerek nezaketinden ötürü teşekkür etti.