Şehit Mustafa Sezer Ortaokulu'ndaki idareci, öğretmen ve öğrencilerle birlikte şehit Mustafa Sezer'in annesi ve kardeşleri de bu saygı duruşuna katıldı.

Gözden kaçırmayın

Dumlupınar BİLSEM, bu yıl da Afyonkarahisar'ın lokomotifi oldu!..Dumlupınar BİLSEM, bu yıl da Afyonkarahisar'ın lokomotifi oldu!..

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in talimatları doğrultusunda Pençe Kilit Harekât bölgesinde 12 Ocak 2024 tarihinde şehit olan askerlerimiz için bugün tüm ilimiz okullarında 1 dakikalık saygı duruşu gerçekleştirildi. İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci, Şube Müdürleri İbrahim Erdem Gülcü ve Hayati Duman, Şehit Mustafa Sezer Ortaokulu'ndaki idareci, öğretmen ve öğrencilerle birlikte şehit Mustafa Sezer'in annesi ve kardeşleri de bu saygı duruşuna katıldı.

 İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci, şehitlerimize olan minnettarlıklarını belirtti ve vatan toprağına emanet edilen askerlerimizi anmak için bu etkinliği gerçekleştirdiklerini söyledi. Vatanımız uğruna can veren aziz şehitlerimizin kanlarıyla sulanan bu topraklar, Türk Milleti tarafından en kutsal emanet olarak korunmaya devam edecektir. Sevgili öğrenciler, şehit olan veya gazi olan Mehmetçiklerimize ve Türk bayrağımıza karşı sorumluklarımız nelerdir? Türk Milletinin milli, manevi, ahlaki ve kültürel değerlerini benimsemek, korumak ve geliştirmek; vatan sevgisiyle ailemizi, milletimizi ve vatanımızı yüceltmeye çalışmak; Türkiye Cumhuriyeti'ne karşı sorumluluklarımızı bilip bunları davranış haline getirmek ve bıkmadan, yorulmadan çalışmak... Öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz karşısında bu değerler uğruna toprağa düşmüş tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet dilediğimi ve gazilik mertebesine ulaşmış gazilerimizi de şükranla anıp uzun ve hayırlı ömürler dilediğimi belirtmek istiyorum. Aziz şehitlerimizin ruhları şad olsun.