Gözden kaçırmayın

Nadir Hastalıklar Günü: Farkındalık İçin KutlanıyorNadir Hastalıklar Günü: Farkındalık İçin Kutlanıyor

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Nurullah Okumuş 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü programında konuştu.

Etkinlikte gazetecilerin sorularını cevaplandıran AFSÜ Rektörü Nurullah Okumuş, AFSÜ Diş Hastanesiyle ilgili konuştu.

Rektör Okumuş, "en çok şikayet diş hekimliği fakültesinden geliyor" dedi.

Okumuş "Çok rahatlıkla şu an da birçok büyük üniversite ile yarışabilecek durumda akademik kdaroya sahip olduğumuzu söyleyebilirim. Diş hekimliği fakültesinde hekim yokken, hoca yokken biz de üç hoca var. Birçok üniversitenin gıpta ile baktığı durumdayız. Peki bu insanlar buraya niye geliyor onu da söyleyeyim. Diş hekimliğinde akademisyen sayısını artırdık. Asistan sayısını artırdık. Diş hekimliği fakültesi açıldı, oraya öğrenci almaya başladık. Buradaki öğrencilerin staj uygulamaları bize ciddi avantaj sağladı. Bunun sonucunda daha fakültenin açıldığı ikinci üçüncü yılında neredeyse boş olan diş hekimliği fakültesi ful kapasite gitmeye başladı." dedi

Diş Hastensinde tam kapasiteyi geçtikklerini, en çok şikayet aldıkları konunun randevu alamıyoruz" olduğunun belirten Rekötör Okumuş "Ben de alamıyorum. Torpil yaptırıyorum açıkça söyleyeyim. Çünkü randevuyu açtığınız zaman dakikalar içerisinde kapanıyor, anında doluyor. Çünkü çok fazla tercih var. Özellikle cerrahi işlemlerde veya ortodonti işlemlerinde, çocuk dişte vatandaşlar il dışına veya özele gidiyordu. Hizmetiniz kaliteli olunca sizi tercih etmeye başlıyorlar. Önümüzdeki günlerde 20’nin üzerinde ünitemiz hizmete giriyor. 98 ünite çıkıyoruz. Fakülte içerisindeki derslikleri boşalttık, bahçede onlara prefabrik derslik yaptık. Bütün derslikleri ünitlere çevirdik. Bu şekilde karşılayabiliriz diye. Randevu sorununu çözmeye çalışacağız. İnşallah diş hekimliği konusunda da oradaki hastaneyi daha fazla ünit sayısı ile ve yataklı servisleri ile kampüs içerisine alma gibi bir planımız var. " dedi.