Arslan, basınımızın son 22 yılda ülkemizde hayata geçirilen reformlar sayesinde daha zengin, çeşitli, demokratik ve özgürlükçü bir yapıya kavuştuğunu da vurguladı.

Gözden kaçırmayın

Burcu Köksal Ak Parti'ye Miting Üzerinden YüklendiBurcu Köksal Ak Parti'ye Miting Üzerinden Yüklendi

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Dr. Hasan Arslan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir açıklama yaptı. Arslan, basın mensuplarının kamuoyunu doğru ve tarafsız bir şekilde bilgilendirdiklerini, düşünce ve ifade özgürlüğünün en etkili temsilcileri olduklarını ve demokrasimize katkıda bulunduklarını belirtti. Arslan, basınımızın son 22 yılda ülkemizde hayata geçirilen reformlar sayesinde daha zengin, çeşitli, demokratik ve özgürlükçü bir yapıya kavuştuğunu da vurguladı.

“Basınımız demokrasimizin yapı taşlarındandır”

 

 Gazetelerimiz, televizyonlarımız, radyolarımız ve internet sitelerimizin istihdam ettiği muhabirler, editörler, dizgiciler, sunucular ve matbaa personelleri fedakârca çalışarak kamuoyunu her zaman doğru ve hızlı bir şekilde bilgilendirerek, olayları tarafsız bir şekilde halkımıza aktarıp, vatandaşlarımızın en doğal hakları olan, zamanında, doğru ve eksiksiz bilgiyi sağlamaktadırlar. 22 yıldır da ülkemizde hayata geçirilen reformlar şehrimizde de kendini göstermiş ve basınımızın sağlam temeller üzerinde zenginleşmesine, çeşitlenmesine, daha demokratik ve özgürlükçü bir yapıya kavuşmasına vesile olmuştur” dedi.

 

Hassasiyetlerin dikkate alınması mesajı

 

“Basın mensupları aynı zamanda biz siyasiler için çok kıymetlidir” diyen Arslan, “Kamuoyu duyarlılığının artmasını sağlayan, düşünce ve ifade özgürlüğünün en etkili temsilcileri olan gazetecilerimizin meslek ilkelerini ve milletimizin hassasiyetlerini dikkate alarak, doğru bilgilendirme görevini en güzel şekilde yapacağına ve demokrasimize katkıda bulunmaya devam edeceğine inanıyorum” ifadelerine yer verdi.