Türkiye Genelinde 40. OTB olan Bolvadin Besi Organize Tarım Bölgesi’nin bölgeyi şaha kaldırcağını belirten Milletvekilleri,

Gözden kaçırmayın

Afyon'da anlık altın döviz piyasasıAfyon'da anlık altın döviz piyasası

Afyonkarahisar-Bolvadin Besi Organize Tarım Bölgesi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven ve Hasan Arslan'ın yoğun çabaları sonucunda resmiyet kazandı. Tarım Reformu Genel Müdürlüğü tarafından tüzel kişilik verilen bölge, Bolvadin ilçesinin tarım ve hayvancılık potansiyelini artıracak. Milletvekilleri, bölgenin hem üreticilere hem de tüketicilere fayda sağlayacağını belirttiler. Bölgede modern tesislerin kurulması, hayvan sağlığı ve refahının iyileştirilmesi, et ve süt ürünlerinin kalitesinin yükseltilmesi gibi hedeflerin gerçekleştirilmesi için çalışmaların devam edeceğini ifade ettiler. Afyonkarahisar-Bolvadin Besi Organize Tarım Bölgesi'nin, Afyonkarahisar'ın tarım ve hayvancılıkta söz sahibi bir il olmasına katkıda bulunacağını vurguladılar.

Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye Genelinde 40. OTB olan Bolvadin Besi Organize Tarım Bölgesi’nin bölgeyi şaha kaldırcağını belirten Milletvekilleri, “Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde son 21 yılda üreticilerimize ve çiftçilerimize ciddi anlamda desteklerde bulunduk. Bu hibe ve desteklerin yanından üreticilerimizin ürettikleri tarımsal ve hayvansal ürünlerin katma değerini daha da yükseltmek adına Türkiye genelinde bu güne kadar 40 Organize Tarım Bölgesi kuruldu. Bu bölgelerin 40.’sıda Bolvadin ilçemizde bulunuyor. Bolvadin ilçemizde bulunan Besi Organize Tarım Bölgesi bünyesinde Büyükbaş Besi Hayvan Yetiştirme Tesisi, Yem ve Gübre Üretim Tesisi, Süt ve Süt Ürünleri İşleme Tesisi, Biyogaz Tesisi, veterinerlik hizmeti gibi çok önemli donatılar yer almakta. Bugün itibariyle Afyonkarahisar-Bolvadin Besi Organize Tarım Bölgesi tüzel kişilik olmuştur. Bolvadinli üreticilerimize hayırlı olsun” ifadelerine yer verdiler.


Milletvekilleri Özkaya, Yurdunuseven ve Arslan; Afyonkarahisar-Bolvadin Tarım ve Hayvancılık OTB’nin tüzel kişilik kazanmasında bölge halkının taleplerini büyük bir titizlikle çalışarak yerine getiren Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı başta olmak üzere Tarım Reformu Genel Müdürü Dr. Osman Yıldız ve emeği geçen herkese teşekkür ettiler. 


Milletvekilleri ayrıca önümüzdeki günlerde Afyonkarahisar’a birçok yatırımında müjdesini vereceklerini belirttiler.