Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Ocak ayında yapılan ödemeler hakkında açıklama yaptı.

Gözden kaçırmayın

İl olmaya en yakın 25 ilçe belli olduİl olmaya en yakın 25 ilçe belli oldu

Bakan Göktaş, toplamda 3,2 milyar TL tutarındaki yaşlı aylığı ve engelli aylıklarının hesaplara yatırıldığını belirtti. Yaşlılara yönelik 1,8 milyar TL tutarındaki aylık ödemelerinin yanı sıra engellilere 1,4 milyar TL tutarındaki aylıkların da hak sahiplerinin hesaplarına yatırıldığını ifade etti.

Bakan Göktaş, engelli ve yaşlı vatandaşlara yönelik kapsayıcı ve düzenli sosyal yardım programları geliştirdiklerini vurguladı. Bu programlar sayesinde engelli ve yaşlı vatandaşların toplumsal hayata tam ve etkin bir şekilde katılmalarının yanı sıra bağımsız bir şekilde yaşamalarını sağlamak için eğitimden sağlığa, ekonomiden sosyal hayata her alanda yanlarında olduklarını söyledi. Bakan Göktaş, "Ocak ayına ilişkin toplam 3,2 milyar TL tutarındaki yaşlı aylığı ve engelli aylıklarını hesaplara yatırdık" şeklinde konuştu.

Öte yandan Bakan Göktaş, Ocak ayının memur maaş katsayısındaki yeni düzenlemelerin ardından yaşlı ve engelli aylıklarında artış olacağını belirtti. Vatandaşların herhangi bir hak kaybı yaşamaması için Ocak ayı farklarının Şubat ayı dönem ödemesiyle birlikte hesaplara yatırılacağını söyledi.

#AileVeSosyalHizmetlerBakanı #MahinurÖzdemirGöktaş