Bu partilerin neden törene katılmadıkları ise merak konusu oldu

Gözden kaçırmayın

Erkmen’de AK Parti Seçim ofisi açıldıErkmen’de AK Parti Seçim ofisi açıldı

Afyonkarahisar Belediyesi, Devlet Parkı yanında bulunan hobi bahçelerinin resmi açılışını gerçekleştirdi. Açılış töreni, Afyon Valisi Doç. Dr. Kübra Güray Yiğitbaşı, AK Parti Afyon Milletvekilleri Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven ve Hasan Aslan ile protokol üyelerinin ve birçok vatandaşın katılımıyla gerçekleşti. Törenin sonrasında, hobi bahçeleri gezildi ve vatandaşlarla sohbet edildi.

Açılış töreni sırasında dikkat çeken bir durum, Cumhur İttifakı üyeleri olan MHP ve Yeniden Refah Partisi'nin törende yer almamalarıydı. Bu iki parti, daha önce belediyenin düzenlediği birçok etkinliğe katılım göstermiş ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek'e desteklerini ifade etmişlerdi.

Ancak, Devlet Parkı adıyla gerçekleştirilen bir açılışa MHP İl Başkanı ve teşkilatının katılmaması, Protok de etketlenerek Kendilerine ayrılan yerlerin Boş Kalması  MHP'nin Afyonkarahisar Belediyesi ile işbirliği yapmayacağı şeklinde yorumlandı. Benzer şekilde, Yeniden Refah Partisi'nin de il başkanı ve teşkilat düzeyinde törene katılmaması, Cumhur İttifakı'nda bir çatlak olduğu yönünde spekülasyonlara yol açtı. Bu partilerin neden törene katılmadıkları ise merak konusu oldu. Törene sadece BBP İl Başkanı katıldı.