Program, Pençe Kilit Harekatında şehit düşen 12 asker için yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı.

Gözden kaçırmayın

İyilik Hareketi Derneği Şehrin Gelişimine Katkı Sağlıyorİyilik Hareketi Derneği Şehrin Gelişimine Katkı Sağlıyor

Afyonkarahisar'da, Filistin kültürünü tanıtmak amacıyla "Filistin Temalı Uluslararası Kültür Buluşmaları" adlı bir etkinlik düzenlendi. Program, Pençe Kilit Harekatında şehit düşen 12 asker için yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı.


Bu etkinlik Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından gerçekleştirildi. Filistin'in tarihini ve kültürünü anlatan bir panel düzenlendi ve panel, kentteki üniversitelerin konferans salonlarında gerçekleştirildi. Gazze pilavının ikram edildiği bu etkinlikte, panel sonrasında öğrenciler arasında kahoot yarışması düzenlendi.


Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, panelde yaptığı konuşmada, Filistin'in kadim bir medeniyete sahip olduğunu ve bu etkinlik sayesinde Filistin kültürünü daha yakından tanıma fırsatı bulduklarını ifade etti.


Panel, Filistin'e yönelik saldırıların son bulması ve Filistin'in bağımsızlık kazanması için uluslararası topluma çağrıda bulunarak sona erdi.