Akşener son günlerdeki İYİ Parti’deki gelişmelere ilişkin, “Partimize kurumsal operasyon olduğu ortaya çıktı

Gözden kaçırmayın

CHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Köksal liderliğinde önemli toplantıCHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Köksal liderliğinde önemli toplantı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Uşak Belediye Başkan adayını duyurmak ve bölge istişare toplantısına katılmak üzere Uşak'a geldi. Akşener'i havalimanında partililer ve vatandaşlar coşkuyla karşıladı. Akşener, ilk olarak İYİ Parti Uşak il başkanlığına geçti. Burada bir konuşma yapan Akşener, 31 Mart yerel seçimlerinde İYİ Parti'nin Uşak Belediye Başkan adayının Muhammed Gür olduğunu açıkladı. 

Akşener son günlerdeki İYİ Parti’deki gelişmelere ilişkin, “Partimize kurumsal operasyon olduğu ortaya çıktı. Bu, bir siyasi partinin içişlerine karışmak demektir. Şu an itibariyle bir savaş ilanı olarak kabul ediyorum” sözlerini kullandı.
Partisinin Uşak İl Başkanlığı'nı ziyaret eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, daha sonra bir otelde bölge istişare toplantısında konuşarak ,son dönemde partide yaşanan gelişmelere ilişkin açıklama yaptı.
Akşener, “Partimize kurumsal operasyon olduğu ortaya çıktı. Bu, bir siyasi partinin içişlerine karışmak demektir. Şu an itibariyle bir savaş ilanı olarak kabul ediyorum. Varım, buyursunlar. Ben idmanlıyım” sözlerini kullandı.
Mesela Ankara’yı paylaşmışlar isimlerine kadar. İstanbul’u bilmiyorum. Mesela Polatlı’ya eski Ankara il başkanımız, GİK üyemiz Yetkin Öztürk gelecekmiş. Bunlar CHP’den aday olacakmış. Ben öyle anladım konuşmadan. Daha ilginci de Gölbaşı’na da Yakup Odabaşı gelecekmiş. Hiçbirinden haberim yok. Bu ne demek biliyor musunuz? Bir siyasi partinin iç işlerine karışmak demektir. Biz bunu 1997’de Doğru Yol Partisi’nde yaşadık. Ben bu konuda idmanlıyım. Şu an itibariyle bir savaş olarak kabul ediyorum, varım buyursunlar.”

Akşener, “Her şehirde belediye başkan adayımızı tespit edilmiş, üzerinde uzlaşılmış ilçe başkan adayları var ise hepsini beraber o şehrimizde ilan ediyoruz. Başkanımız zaten 2019’da biz Uşak’ta Cumhuriyet Halk Partisi ile ayrı ayrı girmiştik seçimlere. O zaman çok az bir farkla kaybetmişti. 2023te milletvekili adayımızdı. Benzer bir haksızlığa uğradı. Uşak İYİ Belediyecilik ile tanışacak Muhammet gür ile birlikte. Ankara’ya döndüğümde Uşak’ın sorunlarını gündeme getireceğim. Burası bir sanayi şehri . Havaalanına ihtiyaç var. Uşakspor’un sorunlarının giderileceğini de söyleyen Akşener, Hastane sorunu ve diğer tüm sorunlar, belediye eliyle olanlar çözülecek. Çözülemeyecek olanlar ise,2028’de iktidar olmaya hazırlanan bir parti olarak çözüm üretilmesine katkıda bulunacağız Uşak için” sözlerini kullandı.
Toplantıya  iyi Parti genel Başkan yardımcımız, Milletvekilimiz Hakan Şeref olgun il başkanımız Muhammet, Mısırlıoğlu ilçe başkanlarımız, il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri katıldılar