Milli Eğitim Bakanlığı, bu yıl ilk kez ortaokul 6. sınıfların "Türkçe" ve "Matematik" dersleri ile lise 9. sınıfların "T...

Gözden kaçırmayın

Afyon Kocatepe Üniversitesi'nin İKAF'24 ile geleceğin iş dünyası buluşuyor!Afyon Kocatepe Üniversitesi'nin İKAF'24 ile geleceğin iş dünyası buluşuyor!

Milli Eğitim Bakanlığı, bu yıl ilk kez ortaokul 6. sınıfların "Türkçe" ve "Matematik" dersleri ile lise 9. sınıfların "Türk Dili ve Edebiyatı" ve "Matematik" derslerinin ikinci yazılı sınavlarını "ülke genelinde ortak sınav" olarak düzenleyecek.

Bu kararla birlikte, öğrencilerin gelişiminin takip edilmesi, müfredatın işlenmesinde bütünlük sağlanması ve uygulama birliğinin oluşturulması hedefleniyor. İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, sınavların uygulama esasları ve güvenliği konuları ele alındı.

Sünnetci, Bakanlık tarafından alınan karar doğrultusunda, okullarda gerekli güvenlik önlemlerinin alınarak sınavların sağlıklı bir şekilde yapılmasının sağlanacağını belirtti. Toplantıda gündem maddeleri görüşüldükten sonra sona erdi.

#Eğitim #Sınav #OrtakSınav