Afyonkarahisar'da bir operasyon sonucunda zulalanan bir milyon 212 bin adet captagon hap ve 37 kilogram toz captagon el...

Gözden kaçırmayın

26-27 Şubat Afyon'da vefat edenler26-27 Şubat Afyon'da vefat edenler

Afyonkarahisar'da bir operasyon sonucunda zulalanan bir milyon 212 bin adet captagon hap ve 37 kilogram toz captagon ele geçirildi.

Uyuşturucu, mermer blokların içine özel hazırlanmış kalıplarla yerleştirildi ve polisin dikkati sayesinde yakalandı.

Olay, Afyonkarahisar'ın merkezinde meydana geldi. İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 3 tırın uyuşturucu sevkiyatı yapacağı bilgisini aldı. Ekipler, Afyonkarahisar-İzmir karayolunda bir uygulama noktası oluşturarak 3 tırı durdurdu.

Tırların paletlerle mermer blokları taşıdığı gözlemledi, ancak yapılan aramada narkotik köpeği Zeyna'nın tepki vermesi üzerine mermer bloklar tek tek kontrol edilmeye başlandı. Özel kalıplarla zulalanan mermer blokların içinde toplamda 1 milyon 212 bin adet captagon hap ve 37 kilogram toz captagon ele geçirildi.

Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla tırlardaki A.M., H.İ.Ü., O.K., F.T. ve S.K. "uyuşturucu madde ticareti yapmak" suçundan gözaltına alındı. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam etmektedir.