AKÜ Seramik Bölümü Öğretim Görevlisi Salih Veysel Özel’in kişisel seramik ve resim sergisi, AKÜ M. Rıza Çerçel Kültür ve Sanat merkezi sergi alanında açıldı.

Gözden kaçırmayın

Afyon Kocatepe Üniversitesi'nde Hukuk Fakültesi öğrencilerine önemli eğitim verildi.Afyon Kocatepe Üniversitesi'nde Hukuk Fakültesi öğrencilerine önemli eğitim verildi.

Güzel Sanatlar Fakültesi ev sahipliğinde, 2023 yılının son sergisi olma özelliğini taşıyan serginin açılış töreni; AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş ve eşi Esma Karakaş, Fakülte Dekan Vekili Prof. Dr. Selçuk Akçay, Dekan Yardımcıları Dr. Öğretim Üyesi Sena Coşkun, Dr. Öğretim Üyesi Fevzi Nuri Kara’nın yanı sıra öğretim elemanlarının, öğrencilerin ve çok sayıda Afyonkarahisarlı sanatseverin katılımıyla gerçekleştirildi.

Sergi açılışında konuşan Rektör Karakaş, Afyon Kocatepe Üniversitesinin çok yönlü olarak Afyonkarahisar’ın kültür ve sanat hayatına katkı vermeye devam ettiğine dikkat çekerek, M. Rıza Çerçel Kültür ve Sanat Merkezinin de şehrin önemli sanat alanlarından biri haline geldiğini belirtti.

Bir 4 kişi ve kalabalık görseli olabilir

Karakaş, Sanatçı Özel'i ve ailesini tebrik ederek, tüm sanatseverleri 2024 yılında da Üniversitenin şehir merkezindeki tek irtibat noktası olan Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlenecek sanatsal etkinliklere davet etti.

Sanatçı Özel ise beşinci kişisel sergisini, Cumhuriyetin 100. yılında Afyonkarahisar’da açıyor olmanın gurur ve mutluluğunu yaşadığını belirterek, sergi açılışına katılan sanatseverlere teşekkürlerini iletti.

Program, Rektör Prof. Dr. Mehmet Karakaş tarafından Özel’e teşekkür belgesi takdim edilmesine müteakip sergi alanlarının gezilmesinin ardından sona erdi.

Özel’in seramik çalışmalarının yanı sıra karışık tekniklerle oluşturulmuş, özenle hazırladığı resimlerinden oluşan toplam 64 adet eseri, 5 Ocak 2024 tarihine kadar sergilenmeye devam edecek.

7 kişi ve kalabalık sanatı olabilir