Sandıklı Devlet Hastanesi, Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenen 'Anne Dostu Hastane Değerlendirmesi Programı' kapsamın...

Gözden kaçırmayın

Annelerimizi Alet Etmeyin!Annelerimizi Alet Etmeyin!

Sandıklı Devlet Hastanesi, Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenen 'Anne Dostu Hastane Değerlendirmesi Programı' kapsamında, anne dostu hastane unvanını almaya hak kazandı. Bu önemli başarıdan dolayı 31 Ekim-1 Kasım tarihlerinde bir tören düzenlendi ve hastaneye bu unvanı taşıması adına plaket verildi.


Tören sırasında Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Serhat Korkmaz, Sandıklı Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Abdul Fettah Nur'a başarılarını simgeleyen plaketi sundu.
Başhekim Dr. Abdul Fettah Nur, bu ödül için hastane personelinin özverili çaba gösterdiğini dile getirerek, programın ana amacının anne sağlığını iyileştirmek ve anne adaylarına güvenli, kaliteli doğum hizmeti sunmak olduğunu vurguladı.

Kendi mahremiyetine sahip tek kişilik doğum ünitelerinin oluşturulmasının ve normal doğumun teşvik edilmesinin hedefler arasında yer aldığını belirtti. Dr. Nur, gebelerin kendilerini ev ortamında gibi rahat hissetmeleri için gereken ortamın sağlanmasının önemine de değindi.


#AnneDostuHastane #SağlıkBakanlığı #SandıklıDevletHastanesi #Afyonkarahisar #DoğumHizmetleri #KaliteliSağlıkHizmeti #NormalDoğum #AnneBebekSağlığı #SağlıkTöreni