Afyonkarahisar'da Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü Etkinliği Gerçekleştirildi Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlı...

Gözden kaçırmayın

1-2 Mart 2024 Afyon'da vefat edenler1-2 Mart 2024 Afyon'da vefat edenler

Afyonkarahisar'da Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü Etkinliği Gerçekleştirildi Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı, "25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü" dolayısıyla bilinçlendirme etkinlikleri düzenledi.

Şehir merkezindeki bir alışveriş merkezinde açılan standla, vatandaşlar KADES uygulaması konusunda aydınlatıldı.


Yetkililer tarafından hazırlanan standda, özellikle kadınların şiddet anında kolaylıkla yardım talebinde bulunmalarını sağlayan KADES mobil uygulamasının özellikleri ve kullanımı hakkında bilgiler verildi. Jandarma ekipleri, uygulamanın pratik kullanımını göstererek, vatandaşların sorularını yanıtladı.


Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan bu etkinlikle, vatandaşların şiddet olayları konusundaki farkındalığının artırılması ve şiddet mağdurlarının sağlıklı ve hızlı destek alabilmesi amaçlanmıştır. Jandarma, bu tür bilgilendirme faaliyetlerine devam edeceğini ve toplumu bu konuda bilinçlendirmeyi hedeflediğini vurguladı.


Toplumun her kesimine yönelik farkındalık yaratma çabası gösteren Afyonkarahisar Jandarması'nın çabaları, kamuoyunca olumlu karşılanırken, bu tür etkinliklerin şiddetle mücadelenin önemli bir parçası olduğu belirtiliyor.

#Afyonkarahisar #25Kasım #KadınaYönelikŞiddetleMücadele #KADES #Jandarma #Farkındalık #ŞiddetleMücadele #ToplumsalBilinç #KamuoyuDuyurusu