Oyunda Somer Karvan, Zeynep Beşerler, İrfan Kangı, Gözde Kaya, Göktuğ Derici, Gümeç Alpay Aslan ve Ahmet Taşdemir rol aldı.

Gözden kaçırmayın

  AKÜ'de  AKÜ'de "Keçe Sanatının Sınırları Zorlayan Sergi"

Karanlıkta Komedi adlı tiyatro oyunu, Afyon'da izleyicilerden büyük beğeni topladı. Oyun, İstanbul, Ankara ve Eskişehir'den sonra TED Afyon Koleji'nde sahnelendi. Oyunda Somer Karvan, Zeynep Beşerler, İrfan Kangı, Gözde Kaya, Göktuğ Derici, Gümeç Alpay Aslan ve Ahmet Taşdemir rol aldı. 

Oyunun en ilginç yanı ise karanlıkta başlamasıydı. Oyunun ilk 5 dakikası tamamen karanlıkta geçerken, bazı izleyiciler teknik bir sorun olduğunu düşünerek cep telefonlarının ışıklarını yaktı. Ancak bu bir oyunun parçasıydı ve oyuncular karanlık bir odada komedi yapmaya çalışıyorlardı. Bu durum izleyicileri hem şaşırttı hem de güldürdü. 

Karanlıkta Komedi, seyircilerin beklentilerini boşa çıkarmayan, eğlenceli ve sürükleyici bir oyun oldu. Oyuncuların performansları da takdir topladı. Oyun, Afyon'da büyük ilgi gördü ve tam not aldı.

İrfan Kangı geri döndü

Seviyorsan Git Ayrıl Bence adlı oyundan sonra tiyatroya 2 yıl ara veren İrfan Kangı yeniden sahnelere döndü. Ünlü Oyuncu Kangı, “Çok farklı bir oyunla Afyon’a geldik. Buranın harika bir seyircisi var, yaş ortalaması yüksek ve oyuna katılımları mükemmel. O bakımdan zor bir oyunla geldik. Karanlıkta Komedi’ye Afyon seyircisinin tepkisi bizim için çok önemli. Ben bu sahnede 6 kez oynadım. Her geldiğimde deja vu yaşıyorum. Artık kimin hangi koltukta oturduğunu biliyorum. Bu bakımdan buradaki tepki bizim için çok öneliydi” dedi.

 

Zeynep Beşerler 2. Kez Afyon’da

Birçok sinema ve dizi film oyuncusu Zeynep Beşerler 2. Kez Afyon seyircisinin karşısına çıktı. Geçen yıl Hangisi Karısı adlı oyunla Afyon’a gelen Beşerler, “Yolda gelirken konuştuk tesadüfe bakın geçen yılda 9 Aralık’ta Afyon’da oynamışız. Zorluk derecesi yüksek bir oyunla geldik. Karanlık bir odada geçen bir hikaye. Oyuncu kadrosu çok iyi İrfan Kangı 2 yıl sonra bu oyunla yeniden sahnelere döndü. Göktuğ Derici harika bir yönetmen, oyuncu ve yapımcı, Somer Karvan için söylenecek bir şey yok zaten. Gözde Kaya, Gümeç Aslan ve Ahmet Taşdemir işini iyi yapan oyuncular. Böyle bir ekiple zor bir oyunu başarıyla ortaya çıkardığımızı düşünüyoruz” dedi.

Sezonun iddialı oyunlarından birisi olan Karanlıkta Komedi TED Afyon Koleji sahnesinde seyirci karşısına çıktı. Tüm biletlerin satıldığı oyuna ilgi beklenenden yoğun oldu. 70 dakikalık tek perde komedi oyunu ilk 5 dakikasının karanlıkta oynanmasının şokundan sonra beklenenin aksine neredeyse ağır çekimde oynanıyormuş gibi oldu. Karanlık bir odada bir pere çarpmamak için yavaş hareket edilmesiyle farklı bir komedi ortaya çıkmış.