İlimiz Emirdağ ilçesinde Adayazı ilköğretim okulu öğrencileri anlamlı bir etkinliğe imza attılar. Minik öğrenciler Filistin’de savaşın ortasında kalan çocuklar için kermes düzenlediler.  Yemek ve tatlıların satışa sunulduğu kermesin geliri Filistin’li çocuklara gönderilecek.

Gözden kaçırmayın

Afyonkarahisar'da gençler için teknoloji odaklı eğitim fırsatıAfyonkarahisar'da gençler için teknoloji odaklı eğitim fırsatı

Emirdağ Kaymakamı Osman Bilici, Emirdağ Cumhuriyet Başsavcısı Süleyman Kaan Yılmaz, Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, kurum amirleri ve çok sayıda vatandaşın katıldığı Adayazı İlköğretim Kurumu tarafından Filistinli çocuklar yararına düzenlenen kermes programı dualarla başladı..

Kermese vatandaşlar ve protokol üyeleri yoğun ilgi gösterirken, veliler ve gönüllü vatandaşlar tarafından hazırlanan yöresel yemekler ve tatlılar satışa sunuldu.

Satışa sunulan stantları dolaşarak satış yapan öğrencilere ve velilere de destek olan Kaymakam Bilici, “Gazze'de insanlık dışı bir katliama maruz kalan Filistin halkına ve masum çocuklara destek olmak amacıyla öğrencilerimiz ve gönüllü kardeşlerimiz tarafından düzenlenen kermes programına katıldık. Filistinli çocuklarımızın yaşadığı acıya sessiz kalmayarak düzenlenen yardım kermesi ile onların yanında olmak, onlara bir nebze de olsa yardım edebilmek adına emeği geçen ve burada duyarlılık gösteren tüm vatandaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.