İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, basın toplantısına 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü ve Türk kadınlarına siyasi haklar tanıyan kanun değişikliğinin yıl dönümünü anarak, ayrıca 4 Aralık Dünya Madenciler Günü'nü kutlayarak başladı.

Gözden kaçırmayın

Küçükkurt'lardan (Hacıkavaslar) Tam DestekKüçükkurt'lardan (Hacıkavaslar) Tam Destek

Ülke Ekonomisinin İçler Acısı Haline Dikkat Çekti


Mısırlıoğlu, "Ülke ekonomisinin içler acısı haline ve vatandaşlarımızın yaşadığı zorluklara değinmek isterim," dedi. Ekonomik krizin ağır etkilerinden bahseden Mısırlıoğlu, özellikle dar gelirli ailelerin temel gıda ürünlerini dahi almakta zorlandıklarını ve enflasyonun yüzde yüzlere çıktığını vurguladı.

Sığınmacılar Konusundaki Genelgeye Tepki

Türkiye'nin sığınmacı politikaları konusunda Mısırlıoğlu, yeni bir genelgeye dikkat çekti. Bu genelgede, geçici koruma statüsündeki Suriyelilerin diğer ülkelere vize ve ikamet başvuruları üzerine kısıtlamalar getirildiğini belirtti. "Ülkemizde farklı coğrafyalardan gelen milyonlarca mülteci-sığınmacı var. Göçmen sayımız 10 milyonu aştı," diyerek durumun vahametine işaret etti.

Yerel Seçimlerde Adaylık Söz Konusu Değil

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in takdiri ile İl Başkanlığı görevine devam edeceğini ifade eden Mısırlıoğlu, yerel seçimlerde aday olmayacağını, ilde doğru kararların verilmesi için çalışacağını söyledi. Afyonkarahisar Belediye Başkanlığı için de adaletli ve merhametli birinin başkan olması için çaba sarf edeceklerini dile getirdi.

Mevcut Belediye Başkanına Yönelik Eleştiriler

Mevcut Belediye Başkanı'nın sorumsuzluğunu eleştiren Mısırlıoğlu, reklam afişleri ve gayrimenkullerin satışına ilişkin bilgilerin şeffaflıkla paylaşılmasını talep etti. Ayrıca Belediyenin İller Bankası'na olan borç durumunu ve yasal süreçleri merak ettiklerini belirtti.

Yerel Yönetimler ve İktidara Eleştiriler

Yerel yönetimler ve iktidar partisi mensuplarının tutumlarını eleştiren başkan, en gelişmiş illerin muhalefet belediyeler tarafından yönetildiğini ve başarılı belediyeciliğin partizanlıktan bağımsız olduğunu vurguladı. Otopark yapımı gibi konularda da verilen sözlerin yerine getirilmemesini eleştirdi.