Afyon Kocatepe Üniversitesi (AFSÜ), toplumsal bilincin yaygınlaştırılması amacıyla kadına yönelik şiddetle mücadele konulu bir panel düzenledi. Tıp Fakültesi Yeşil Salonunda gerçekleştirilen etkinliğe öğrenciler, akademik ve idari personel ile birlikte Kadın Kültür Evlerinden de yoğun bir katılım oldu.

Gözden kaçırmayın

MİNİKLERE OPERA DİNLETİSİMİNİKLERE OPERA DİNLETİSİ

AFSÜ Genç Yeşilay Öğrenci Topluluğu tarafından paydaş kurumlarla iş birliği içinde düzenlenen etkinlikte, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi (ŞÖNİM)'nden Elif Kılıç ve Afyonkarahisar Yeşilay Danışmanlık Merkezinden Elmas Aybike Yılmaz katılımcılara bilgi verdi. Etkinliğin açılışında AFSÜ Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Filiz Özden Yılmaz'ın konuşması yer aldı. AFSÜ Şuhut SHMYO Müdür Yardımcısı Kevser Pamuk ise "Kadın, Bağımlılık ve Şiddet" konulu bir sunum gerçekleştirdi.

Etkinliğin ikinci bölümünde ise Afyonkarahisar Yeşilay Danışmanlık Merkezinden Sosyal Hizmet Uzmanı Elmas Aybike Yılmaz'ın "Bağımlılık ve Bağımlı Kişiye Yaklaşım" başlıklı sunumu yer aldı. Ardından AFSÜ Müzik Topluluğu üyeleri mini bir müzik dinletisi gerçekleştirdi. Program ŞÖNİM'den Sosyolog Elif Kılıç'ın "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele" sunumuyla devam etti. Etkinlik katılımcılara hediye çekilişi ve konuşmacılara teşekkür belgesi takdimi ile sona erdi.