TED Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İhsan SABUNCUOĞLU, Değişim ve Teknoloji Etkisi: Her Şey Değişiyor, adlı söyleşide TED Afyon Koleji öğrencileriyle buluştu. 

Gözden kaçırmayın

Zeynep Eker'den “ Dijital EbeveynlikZeynep Eker'den “ Dijital Ebeveynlik" Semineri

TED Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İhsan SABUNCUOĞLU, Değişim ve Teknoloji Etkisi: Her Şey Değişiyor, adlı söyleşide TED Afyon Koleji öğrencileriyle buluştu. 

Bilimsel çalışmalarıyla uluslararası dergilerde yüzden fazla bilimsel makale, konferans bildirisi ve beş tane editörlü kitap üreten, endüstri mühendisliği ve yöneylem araştırması alanlarında yayın yapan pek çok bilimsel derginin de editörler kurulunda yer alan Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, dijital dünyada teknolojinin gidişatına değindi.

İlerleyen teknoloji ile robotların hayatımıza girdiğini ancak teknolojiye hükmedecek olanın yine insan olduğunu; teknolojinin bir ilaç gibi olduğu ancak dozunda kullanılması gerektiğini söyledi. Günümüzdeki hızlı değişime ayak uydurabilmek gerektiğini, eğitimde de teknolojik dönüşümlerin çok hızlı yaşandığını, teknolojiyi kullanarak her yerin öğrenme ortamına dönüştürülebileceğini vurguladı.

Değişimin Kariyer planlamalarına ve meslek seçimine etkisinin büyük olduğunu , mesleklerin 25 yıl içinde birçoğunun yok olacağını söyleyen Sabuncuoğlu gençlere birçok tavsiyelerde bulundu: Kariyer planlamasında kendinizi tanıyın, hayal  kurun, hayallerinizin peşinden koşun, yeni yetkinlikler kazanın ,teknolojiyi iyi kullanın ve adaptasyonunuzu hiç kaybetmeyin, sürekli öğrenin, yabancı dilinizi geliştirin ve yeni diller öğrenin, her zaman fark yaratmaya çalışın, bunların yanında sanat-spor-kültür alanlarında da  kendinizi donatın öğütlerini veren Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu keyifli söyleşi sonrasında öğrencilerin sorularını yanıtladı. 

   Söyleşinin sonunda günün hatırasını TED Afyon Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Enis ARABACI takdim etti. 

    Ardından Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürümüz Miraç SÜNNETÇİ’yi ziyaret ederek eğitim-öğretim üzerine önemli değerlendirmelerde bulundular.