Mahmut Koçak2ın, bugün aday adaylığı başvurunda söylediği sözler, AK Parti'de gerginliğe neden oldu.

Gözden kaçırmayın

AK PARTİ BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ AÇIKLANDIAK PARTİ BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ AÇIKLANDI

AK Parti'de Mahmut Koçak krizi!..

Mahmut Koçak2ın, bugün aday adaylığı başvurunda söylediği sözler, AK Parti'de gerginliğe neden oldu.

Mahmut Koçak'ın, bugün Aday adaylığı başvurunda söylediği "“Afyonkarahisar Milletvekilimiz olan Sayın Ali Özkaya’yı yetkili kıldıklarını ve sana gelecek Sayın Cumhurbaşkanımızın mesajını iletecek ve inşallah senide aramızda göreceğiz demişlerdi.” cümlelerine AK Parti Milletvekili Ali özkaya cevap verdi.

Özkaya, Koçak'ın bu cümlelerindeki beyanlarının doğru olmasığını belirterek "Sn. Koçak’ın açıklamasında ima edilen kendisi tarafımızdan ziyaret edilerek partiye davet edilmesi gibi bir süreç yaşanmamıştır." dedi.

İşte Milletvekili Ali Özkaya'nın açıklaması:

"AK Parti’den bugün Afyonkarahisar Belediye Başkanlığı için Aday Adaylığı yapan Sn. Mahmut Koçak, yaptığı açıklamada “Afyonkarahisar Milletvekilimiz olan Sayın Ali Özkaya’yı yetkili kıldıklarını ve sana gelecek Sayın Cumhurbaşkanımızın mesajını iletecek ve inşallah senide aramızda göreceğiz demişlerdi.” şeklindeki sözleri dolayısı ile kamuoyunu bilgilendirme gereği hasıl olmuştur. Sn. Mahmut Koçak’ın bahsettiği konu şöyle gelişmiştir. Kendileri Genel Merkezimiz ile partiye kabul edilmek ve milletvekili aday adayı olmak üzere görüşmüş. Genel Merkezimiz de aday adayı olabileceği konuşulmuş ve detayları “ Sn. Ali Özkaya ile görüşün” denilmiştir. Bu kapsamda İl Başkanımız Sn. Hüseyin Ceylan Uluçay ve Milletvekilimiz Sn. İbrahim Yurdunuseven’in bilgisi dahilinde Sn. Koçak’ın tarafımızı ziyareti ile ikili görüşme gerçekleştirilmiştir. Bu kapsamda Sn. Koçak’ın açıklamasında ima edilen kendisi tarafımızdan ziyaret edilerek partiye davet edilmesi gibi bir süreç yaşanmamıştır."