CHP Parti Meclisi Üyesi Yalçın Görgöz'den açıklama..

Gözden kaçırmayın

Menteş, “40 bin hemşehrimiz mitingimize katılarak bizlere destek oldular”Menteş, “40 bin hemşehrimiz mitingimize katılarak bizlere destek oldular”

CHP Parti Meclisi Üyesi Yalçın Görgöz'den açıklama..

Görgöz, CHP, ülke ve yerel gündemle ilgili bir açıklama yaptı.

İŞTE O AÇIKLAMA...

"4-5 Kasım 2023 de, partimizin 38. Olağan Kurultayını gerçekleştirdik. Tüm dünyanın gıpta ederek izlediği kurultayımızda, büyük bir demokrasi şöleni yaşandı. 

Kurultay’da, sokağın, halkın ve parti örgütünün iradesi sandığa yansımış ve değişim sağlanmıştır. Bu değişim, halkımızda müthiş bir heyecan yaratmakla beraber, toplumun tüm kesimlerinde yeniden umutların ve beklentilerin arttığı bir sürece dönüşmüştür. 

Partimize uzun süre emek veren, bizim de birlikte çalışma imkanı bulduğumuz Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum. 

Kurultayın iradesiyle göreve gelen Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel’i, Merkez Yönetim Kurulu ve Parti Meclisi Üyelerini tebrik ediyor, başarılar diliyorum. 

Demokrasi şöleniyle gerçekleştirdiğimiz 38. Olağan  Kurultayımız, Afyonkarahisar’da, SHP gençlik kollarından başlayarak partimizin tüm kademelerinde çalışmış, alınterini dökmüş bir parti emekçisini, Yalçın Görgöz’ü, CHP’nin kurultaydan sonraki en yüksek karar organı olan Parti Meclisi Üyeliğine seçmiştir. Ardından gerçekleşen ilk Parti Meclisi toplantısında, benim de dahil olduğum dört PM üyesi, Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel ve Parti Meclisi Üyelerinin tamamının oybirliğiyle “Örgüt Koordinasyon Kuruluna” seçilmiş bulunmaktayız. 

Üstlendiğim tüm görevlere seçimle gelen bir parti emekçisi olarak, almış olduğum bu onurlu görevden dolayı son derece gururluyum. 

Ayrıca, 100 yıllık CHP tarihinde, ilimiz Afyonkarahisar’dan Parti Meclisine giren ilk kişi olmamın da haklı gururunu ve onurunu yaşıyorum.  

Bu göreve seçilmemde desteklerini esirgemeyen, başta il başkanım olmak üzere, il örgütüme, ilçe örgütlerime, İhsaniye belediye başkanıma, kurultay delegelerimize ve CHP’nin üyelerine çok çok teşekkür ediyorum.

Aldığım görevin ne denli önemli olduğunun ve sorumluluğumun bilincindeyim. Partimi, bu güne kadar olduğu gibi bu günden sonra da layıkıyla temsil edeceğimden hiç kimsenin kuşkusu olmasın. 

Biraz da ülke ve ilimizin gündemine bakacak olursak; 

Biliyorsunuz en düşük emekli aylığı 7500 TL ve Türkiye’de 7 bin 500 liralık en düşük emekli aylığıyla yaşamaya mahkûm edilen 10 milyona yakın emekli var. Asgari ücretin 11 bin 400 TL, açlık sınırının 14 bin, yoksulluk sınırının 45 bin TL olduğu ülkemizde, yetersiz beslenme sorunu çok ciddi boyutlara ulaşmıştır. Milyonlarca çocuğun beslenme çantası ya boştur ya da sadece kuru ekmek bulunmaktadır. Süt, peynir gibi en temel gıdalardan yoksun kalmaları, iktidarın aymazlık ve vurdumduymazlıkla uyguladığı ekonomi, tarım, hayvancılık politikalarının acı ve yakıcı sonucudur. 

Çalışmayan emeklimize 1 defaya mahsus 5 bin TL ikramiyeyi reva gören iktidar, geçinemediği için çalışmak zorunda olan emekliye onu da vermeyerek, emeklileri de adeta ikiye bölmüştür. 

Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) belgesi olan ancak imkansızlıktan dolayı üretim yapamayan emekli çiftçimiz de, CKS belgesi var diye bu ikramiyeden yararlandırılmadı.  

Mayıs 2023 seçimleri öncesinde yüzde 8.5 olan piyasa faiz oranı, 5 ayda tam 26.5 puan artırılarak 35’e yükseldi. 2.5 puan daha artacağı 37.5 olacağı öngörülüyor. 
Daha önce faize karşı olan, “nas var nas” diyenler söylediklerini unuttular, bugün faize dönmüş durumdalar. 

Yargıda yaşanan hukuksuz uygulamalardan dolayı, yargıya olan güvensizlik, maalesef yüzde 80 lerin üzerine çıkmış durumda. 

Afyonumuza gelecek olursak; 

Verilen sözler yerine getirilmedi. Askeri havaalanı sivil uçuşlara açılacaktı. Olmadı. 
Hızlı tren projesi yarım kaldı. 

Toplu taşıma projesi olan Afray göstermelik bir temel atma şovuyla başlamadan bitti. 
5 mahallemizi kapsayan Kentsel Dönüşüm projesinin, rantsal dönüşüm projesi olduğu anlaşılınca ona da başlanamadı. 

En vizyon projeleri olan Kaleye Teleferik projeleri ha bugün ha yarın derken onun da akibeti belli değil! 

Biz, halkımızın yanında olup, dertlerine çare olmaya, yaşanan sorunları gündeme getirip çözüm önerilerimizi sunmaya devam edeceğiz. 

34 yıldır partimizin her kademesinde görev yapmış bir örgüt emekçisi olarak; rehber edindiğim “CHP’nin en önemli iki gücünden birisi Efsane Örgütleridir” şiarından hiç sapmadan bundan sonra da Sol adına, Emek adına, Örgütlenme adına örgütlerimizle birlikte omuz omuza mücadele etmeye devam edeceğim. 

Değişimin yüzyılı, yüzyılın değişimi hedefimiz doğrultusunda önümüzdeki yerel seçimlerde partimizin iktidarı için hiç durmadan, yorulmadan çalışacağız. Sözlerime son verirken, tüm vatandaşlarımızı Baba Evine CHP’ye davet ediyorum. 

Yolumuz açık olsun."

Yalçın Görgöz 
CHP Parti Meclisi Üyesi