Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Afyonkarahisar Şubesi Ortaokullar Kaşif Grubu öğrencileri terör devleti İsrail'e açıkça desteğini ilan eden markaları boykot etti.

Gözden kaçırmayın

Afyon'da bugün ve 5 günlük hava durumuAfyon'da bugün ve 5 günlük hava durumu

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Afyonkarahisar Şubesi Ortaokullar Kaşif Grubu öğrencileri terör devleti israil'e açıkça desteğini ilan eden markaları boykot etti.

ZULME ORTAK OLMA ‘’ALMA – ALDIRMA’’

AGD Kaşif Grubu öğrencileri, israil'in zulmüne ortak olan ürün ve markaların logolarını göstererek ‘’ALMA-ALDIRMA’’ sloganı ile farkındalık oluşturdu.

Konu ile ilgili açıklama yapan AGD Afyonkarahisar Ortaokullar Komisyon Başkanı Ali Haydar Cantürk şunları söyledi;

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Afyonkarahisar Şubesi olarak aldığımız karar doğrultusunda Şube, İlçe, Mahalle Temsilciliklerimizde ve yurtlarımızda israil'in zulmüne ortak olan ürün ve markalara yıllardır zaten yer vermiyorduk, bundan sonra da yer verilmeyecektir. Boykotun kararlı ve devamlı bir şekilde sürdürülmesinin, zulüm ve zalimle her yönüyle mücadele edilmesi için büyük öneme sahip olduğunu düşünüyor, bugün kaşif grubu öğrencilerimizin de ‘’ALMA-ALDIRMA’’ sloganı ile belirttiği gibi tüm kardeşlerimizi bu toplumsal duyarlılığa destek olmaya davet ediyorum.

FİLİSTİN’Lİ KARDEŞLERİMİZİN YANINDAYIZ

Bizler, bu genç kardeşlerimizin heyecanından ve cesaretinden de anlaşıldığı gibi her zaman Filistinli kardeşlerimizin yanındayız. Sonuna kadar yürütecekleri mücadelede kendilerine destek verme konusunda da kararlıyız. Bundan dolayı Gazze'de masum insanları katleden İsrail'in savaş suçlarına açıkça desteğini ilan eden şirketlerin ürün ve mallarının boykot edilmesine yönelik toplumsal duyarlılığa destek verilmesi önemlidir.