Afyonkarahisar Kent Meydanında düzenlene yöresel ürünler pazarının organizatörü Ekrem Doğan, bir açıklama yaptı.

Gözden kaçırmayın

14-24 Şubat 2024 Afyon'da vefat edenler14-24 Şubat 2024 Afyon'da vefat edenler

Afyonkarahisar Kent Meydanında düzenlene yöresel ürünler pazarınnı organizatörü Ekrem Doğan, bir açıklama yaptı.

Açıklamayı, tarafsız gazetecilik ve cevap hakkına duyfuğumuz saygıdan dolayı aynen yayınlıyoruz:

"Afyon Kamuoyunun bilgisine ;

Afyon Esnaf Odaları başkanı Cengiz beyin açıklamaları kendisinin bile inanmadığı talihsiz bir olaydır . Bahse konu geçen kişi şahsım ekrem Doğan benim öncelikle şunu belirtmek isterim ki hayatım boyunca alkol kullanmayan biriyim. Bunu gerek yakın çevrem gerekse tüm yakınlarım bilir.

Cengiz bey açıklamalarında esnafların Hatay Gaziantep  Kahramanmaraşlı olmadığı yönünde beyanını esas alarak bu konudaki yalan ve iftira dolu cümlelerini size ekteki vergi levhaları ve şahsımın Hataylı olmadığını belirten ifadelerine hitaben vergi levham ve ikametgah adresim yine ekte belirtilmiştir.

Cengiz bey, talihsiz konuşmalarına bir yenisini daha ekleyerek ortaklık teklif ettiğimi beyan etmiş bu hususta kendisinden ricamız belge bilgi ibraz etmesini hassaten rica ediyoruz . Bizim böyle bir talebimiz asla olmamıştır olamaz da. Cengiz bey hayatında benim yüzümü görmemiş sesimi duymamış beni tanımamaktadır.  

Afyon esnaflarımızın da telefon numaraları mevcut olup tek tek kapı kapı dolaşılmış olup depremzede esnaflarımız ile birlikte bu fuarı yapmayı paylaşmış bulunup  Afyon esnafımızdan 15 firmanın katılımı ile gerçekleşmiştir .

Belediye başkanımız bizlere bu hususta depremzede esnaflar olduğumuzu bildiği için bizlere ramazan ayında ve bu son fuarda hiç bir şey talep etmeden Ülkü ocakları  yararına yapılan destek için  yer tahsisi yapmış bulunmakta olup . Belediyemiz kasasından bir kuruş para çıkmamış tır bizdendir bir kuruş para talepleri olmamıştır.  

Bu tür fuar organizasyonları yapılırken başkanımızın talimati ile tüm şehrin esnafları davet edilmektedir ayrıca .  Cengiz bey iftiralarına devam etmekte  olup ne yazıkki Afyon esnafına da kamçı vurmaktadır . Bugüne kadar hiç bir ürünümüz ile ilgili şikayet gelmemiş olup tarım gıda ve maliye kontrollerinden geçmiştir . Yine mevcut belgelerde denetlendiğine dair tarım gıda müdürlüğünde bulunmaktadır.  

Ne yazikki bu talihsiz açıklamalar Cengiz beye yakışmamış olup hukuki süreç avukatlarımız tarafından başlatılacaktır.  Bizim cengiz beyden herhangi bir talebimiz herhangi bir görüşmemiz olmamıştır kendisi ismimi zikrederken fotoğrafımı gösterseniz kim bu diyecektir eminim  bu iftira dolu söylemlerini belgeleri ile ıspatlamaz ise ki ıspatlayamaz çünkü böyle bir konu olmamıştır .

 Ahlaksız tekliif edildiğini vurgulamış bu hususta kendinden ricamız lütfen savcılığa bir an önce şikayette bulunması kendisinin ülkücü olduğunu beyan etmesi ancak ülkü ocakları yararına yapılan böylesi bir etkinliğe sahip çıkmak yerine iftira dolu söylemlerini devam ettirmesi abestir diye düşünüyorum  tekrar belirtmek isterim ki ispat etmez ise söylemlerini Avukatlarımız yasal süreç başlatacaktır."

EKREM DOĞAN