Afyonkarahisar Emniyeti, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen operasyonda, il merkezinde bir işyeri, bir ikamet ve iki araçta yapılan aramada büyük miktarda kaçak ürün ele geçirildi

Gözden kaçırmayın

14-24 Şubat 2024 Afyon'da vefat edenler14-24 Şubat 2024 Afyon'da vefat edenler

Afyonkarahisar Emniyeti, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen operasyonda, il merkezinde bir işyeri, bir ikamet ve iki araçta yapılan aramada büyük miktarda kaçak ürün ele geçirildi

Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen başarılı bir operasyona imza attı. 

Afyonkarahisar'ın merkezinde yer alan bir işyeri, bir ikamet ve iki araçta yapılan titiz arama çalışmaları sonucunda büyük miktarda kaçak ürün ele geçirildi.

Operasyonun detayları şu şekildedir:

365 kg Mentol Topu: Operasyon sırasında ele geçirilen kaçak mentol topları, ciddi bir miktarda kaçak ürünün tespit edildiğini gösteriyor.

14,200 adet İçi Doldurulmuş Makaron: Binlerce içi doldurulmuş makaron, kaçakçılıkla mücadelede elde edilen önemli bir bulgu oldu.

13,550 adet İçerisinde Mentol Topları Bulunan Tüp: Kaçakçılık operasyonu sırasında ele geçirilen tüpler, kaçak ürünlerin saklanmasında kullanıldığı düşünülmektedir.

137 adet Elektronik Sigara: Elektronik sigaraların kaçak olarak bulunduğu bu operasyon, sahte ürünlerin yaygınlaştığına işaret ediyor.

1,720 adet Elektronik Sigara Likiti: Elektronik sigaralarla kullanılan likitlerin de kaçak olarak bulunması, operasyonun etkisini gösteriyor.

1,600 adet Sigara Filtresi ve 150 adet Sigara Kağıdı: Sigara malzemelerinin kaçakçılıkla birleştiği bu operasyon, kaçak ürünlerin farklı alanlarda dağıtıldığını gösteriyor.

8.5 kg Nargile Tütünü: Kaçak nargile tütünü ele geçirilen diğer önemli bir üründür.

25 adet Bandrolsüz Paketler Halinde Kıyılmış Tütün: Kaçak tütünün bu operasyonda ele geçirilmesi, kaçakçılıkla mücadeledeki kararlılığın bir göstergesidir.

Operasyon sonucunda 3 şahıs hakkında 5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu ve Türk Ceza Kanunu'nun 186. maddesi kapsamında adli işlem başlatıldı. 

Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğü, bölgede kaçakçılıkla mücadelesini sürdürerek, Türkiye'nin huzur ve güvenliğine katkı sağlamaya devam ediyor.