Ayazini’de Cumhuriyet coşkusu yaşanacak

Gözden kaçırmayın

16 Mart’ta Afyon seyircisi karşısına çıkıyor 16 Mart’ta Afyon seyircisi karşısına çıkıyor 

 

Afyon’da devam eden Cumhuriyet’in 100. Yılı Türk Dünyası şöleni 29 Ekim Pazar günü Ayazini köy meydanında olacak. Kazakistan ve Kırgızistan Halk Oyunları ekipleri, ses sanatçıları yer alacak. Aynı zamanda Azerbaycanlı sanatçı Sevil Çakar ve Dj Ebru sahne alacaklar.

29 Ekim Cumhuriyet coşkusu Afyon’dan Ayazini’ne taşınıyor. Bir birinden renkli gösterilerle Ayazini Köy meydanında Cumhuriyet kutlaması yapılacak. İhsaniye Kaymakamı İsmail Bildirici’nin himayelerinde yapılan Cumhuriyet kutlaması Afyonkarahisar Frigya Kültür Tarih ve Turizm Derneği tarafından organize ediliyor.

İhsaniye Kaymakamı İsmail Bildirici, “Cumhuriyetimizin 100. Yılını tüm yurtta olduğu gibi ilçemiz ve özellikle Afyon turizminin parlayan yıldızı olan 3 bin yıllık Frigya’nın büyük şehirlerinden birisi olan Ayazini’de yapmak istiyoruz. Derneğimiz ile birlikte Ayazini’nin tanıtımı ve daha fazla insanın bölgeye gelmesi için kültür sanat ve sportif faaliyetlere ağırlık vereceğiz. Bu kamsam da Cumhuriyet’in 100. Yılını özel bir programla kutlayacağız” dedi.

Kaymakam Bildirici, “Afyonkarahisar Frigya Kültür Tarih ve Turizm Derneği yönetimi Ayazini’de Cumhuriyet programı yapmak istediklerini bildirdiklerinde çok memnun oldum ve ne gerekiyorsa yapalım talimatı verdim. Afyon’da devam eden Cumhuriyet kutlamalarına katılan sanatçılarımız ve Türk Cumhuriyeti ülkelerinden gelen halk oyunları ekiplerini Ayazini’de ağırlamaktan ve kutlamalara katılmalarından son derece memnun oldum” diye konuştu.