Afyonkarahisar Sağlık Müdürlüğünün, gençlerin iyilik halini ve ruh sağlığını güçlendirme çalışmaları konusunda faaliyetleri devam ediyor.

Gözden kaçırmayın

 Yaşam Kalitesini arttıran mucize: Egzersiz Yaşam Kalitesini arttıran mucize: Egzersiz

Afyonkarahisar Sağlık Müdürlüğünün, gençlerin iyilik halini ve ruh sağlığını güçlendirme çalışmaları konusunda faaliyetleri devam ediyor.

Bu kapsamında Halk Sağlığı Başkanlığı sekreteryasında bir toplantı yapıldı. Toplantıya Yeşilay Afyonkarahisar Şubesi, YEDAM, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, AKÜ ve AFSÜ personeli ile çok sayıda öğrenci topluluğundan temsilciler katıldı.

Oldukça verimli geçen toplantıda üniversite öğrencileri için psikososyal risk ve sorun alanları ele alınarak stres yönetimi, yalnızlık, aileden ilk kez ayrılmanın beraberinde getirdiği güçlükler, teknoloji ve internet bağımlılıkları konularının üzerinde çalışılması gerektiği görüşüne varıldı.

Önümüzdeki süreçte, üniversitelerde yapılması planlanan “Gençlik Ruh Sağlığı” konulu söyleşilerin ön hazırlığı mahiyetinde olan toplantıda, öğrenci topluluk temsilcilerinin önerileri dikkate alınarak ilimizde söyleşiler dışında yapılabilecek faaliyetler değerlendirildi.

Ayrıca ruh sağlığı hizmetlerine erişimin kolaylaştırılması için il düzeyindeki çalışmalar ele alındı. İlimizdeki imkanların tanıtılması, kurumlar arası yönlendirme, damgalanmayla mücadele, ruh sağlığına dair farkındalık düzeyinin artırılması başlıklarında iyileştirmelerin yapılması gerektiğine karar verildi.