Kocatepe Gazetesi köşe yazarı Sezer Küçükkurt, yerel seçim gündemine köşesine taşıdı.

Gözden kaçırmayın

İLÇE VE BELDELERDE TAYTAK’A YOĞUN İLGİİLÇE VE BELDELERDE TAYTAK’A YOĞUN İLGİ

Kocatepe Gazetesi köşe yazarı Sezer Küçükkurt, yerel seçim gündemine köşesine taşıdı 

Küçükkurt, yazısında "Sanki aday olsa yer yerinden oynayacak da… Bulunmaz Hint kumaşı ya kendisi…" diyerek önceki dönem belediye başkanlığı yapıp şehrin koca beş yılını heba eden kişiyi sert sözlerle eleştirdi.

Küçükkurt, bu kişiden ve bu kişiyi aday göstermeye çalışan ve siyasi fosillere sarılan partiden de "Dilberim yiğitler bitti de, Baltacı’nın Kör Osman’a mı kaldık" cümleleriyle bahsetti.

Sezer Küçükkurt'un köşe yazısının ilgili bölümleri şöyle.

"Yerel seçime doğru hızla ilerliyoruz. Bu köşeyi takip edenler Afyonkarahisar Belediye Başkanlığı ve siyasi partilerin pozisyonları ile ilgili değerlendirmelerimize vakıflar. Son yazdıklarımızdan, bu köşede paylaştıklarımızdan sonra çok büyük değişimler yok Afyon’un seçim gündeminde.
Sadece eski bir belediye başkanı medya kuruluşlarının kapısını aşındırıyor, “Bana geldiler de ben aday olmadım” falan diye. Sanki aday olsa yer yerinden oynayacak da… Bulunmaz Hint kumaşı ya kendisi…
Görev yaptığı yıllarda Afyonkarahisar tarihinde ilk kez esnafın topluca Belediye önünde eylem ve miting yaptığı, kendi partisi de dahil kavga etmediği bir kesim bırakmayan bir yönetim anlayışından bu memleket kurtulasıya kurtulmuştu zaten…
Hani Afyon’da derler ya, “Dilberim yiğitler bitti de, Baltacı’nın Kör Osman’a mı kaldık” diye.
İşte o hesap.

İYİ PARTİ NE YAPIYOR?
Neyse, “Siyasi fosil”lerle gündemin meşgul olduğu yeter.
Peki ya, böylesi fosillerden medet uman siyasi partilere ne demeli?
Kendi itibarlarından yediklerinin farkında değiller mi acaba?
İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu önce Afyon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hüsnü Serteser’e gitti adaylık için. Serteser’in “red” cevabı ile İYİ Parti epey yıpranmıştı aslında.
Sonrasında MHP’li eski Milletvekili Mehmet Telek’e iyiden iyiye asıldıkları gündeme geldi. Telek de İYİ Parti’den adaylığı reddetti. Şimdi eski bir belediye başkanın ismi gündemde. O da kendini nimetten sayınca “İYİ Parti’nin kapısını çaldığı hiçbir kişi adaylığı kabul etmiyor” imajı oluşmaya başladı.
Bazı yorumlara göre İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu da zaten bu imajın yerleşmesini istiyor. İstiyor ki, “Kimlere kimlere gittim, kabul etmediler. O zaman ben varım” demesine imkan doğsun.
Bunun böyle olup olmadığını zaman gösterecek...."

Yazının tamamına Kocatepe Gazetesi'nden ulaşabilirsiniz.