Türkiye Emekliler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Ege, emeklilere bir defalık verilen 5000 TL ikramiye ile ilgili bir açıklama yaptı.

Gözden kaçırmayın

İyilik Hareketi Derneği Şehrin Gelişimine Katkı Sağlıyorİyilik Hareketi Derneği Şehrin Gelişimine Katkı Sağlıyor

Türkiye Emekliler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Ege, emeklilere bir defalık verilen 5000 TL ikramiye ile ilgili bir açıklama yaptı.

Ahmet Ege açıklamasında şunları söyledi:

“Emeklilerin umutları artık tükenmiştir. Toplumun en mağdur kesimi olan emeklimiz derinleşen ekonomik krizin yükünü taşıyamaz evden çıkamaz, çığlıkları duyulmaz olmuş sosyal yaşamın dışına itilmiştir. Adeta ölüme terkedilmiştir. Bizi yönetenler hak ve adaletten uzaklaşmış Haziran’da yapılan %25’lik zam %100 enflasyonla 4 katını geri almıştır. Emeklimizin umutları tükenmiştir. Bu vurdum duymazlık nereye kadar devam edecek. Bu memleketin anası, babası, dedesi biziz. Kalan ömrümüzde insan anasına babasına dedesine eziyet edermi? Emekli hastanelerdeki yoğun bakım ünitesine yatırılmış gibidir. Akşam açıklanan 5 bin TL rakamı vicdanları sızlatmış, emekliyi incitmiştir. Anayasamızın eşitlik ilkesine aykırı biz düzenlemedir. Bir defaya mahsus olduğu bu rakamın 4 milyon çalışan emeklimize verilmeyecek olması 4,5 milyon dul ve yetimlerimizin 1.250 TL’den başlayan 3.750 TL arasında rakamların bölünmesi yüreklerimizi sızlatmıştır. Emeklimize yapılan bu muamele Cumhuriyetin 100. yılına hiç yakışmamış, bu muameleyi hak etmemiştir. Tekrar revize edilip sosyal devlet anlayışına demokrasimize yakışır bir şekilde düzenleme yapılması şarttır. Bu haksız eşit olmayan dağılım bu yaşta evine ekmek götürmek için çalışan emeklimize verilmeyişi, ayrım yapılması çok yanlış bir uygulamadır.”