Milli Eğitim Bakanlığı tarafından İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) sonuçlarının açıklanmasının ardından ilimiz yeni şampiyonları ile tanıştı.

Gözden kaçırmayın

Dumlupınar BİLSEM, bu yıl da Afyonkarahisar'ın lokomotifi oldu!..Dumlupınar BİLSEM, bu yıl da Afyonkarahisar'ın lokomotifi oldu!..

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) sonuçlarının açıklanmasının ardından ilimiz yeni şampiyonları ile tanıştı.

Milli Eğitim Bakanlığınca gerçekleştirilen LGS sınavında 8 Türkiye Birinciliği, Yükseköğretim Kurumları Sınavında ise Eşit Ağırlık Türkiye Birinciliği alarak ilimizi gururlandıran öğrencilerimiz İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavında da bu geleneği devam ettirdiler.

3 Eylül 2023 tarihinde 1 milyon 44 bin 846 öğrencinin katılımı ile gerçekleştirilen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) sonuçlarının 22 Eylül 2023 tarihinde açıklanması ile Afyonkarahisar yeni şampiyonları ile tanıştı. İlimiz okullarından sınava katılan öğrenciler arasından HOCA AHMET YESEVİ ORTAOKULU öğrencisi Zehra Beren Aydeniz ve ŞUHUT KURTULUŞ İHSAN KÜÇÜKARSLAN ORTAOKULU öğrencisi Aysima Dönmez sınavdaki soruların tamamını doğru cevaplayarak 500 tam puan ile şampiyonlar listesine adlarını yazdırdılar. Aynı sınavda 12 öğrencimiz ise bir yanlışla yüksek puanlar alarak üstün başarı gösterdiler. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından organize edilen programa katılan Valimiz Sayın Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı öğrencilerimizi başarılarından dolayı tebrik ederek çeşitli hediyelerle ödüllendirdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci, İl Müftüsü Sinan Kazancı ve Şube Müdürümüz İbrahim Erdem Gülcü'nün katıldığı programda İl Müdürümüz Miraç Sünnetci öğrencilerimizi tebrik ederek başarılarının devamını diledi.