‘Saadet Partisi Genel Merkez Yerinde Eğitimleri’ kapsamında Afyonkarahisar İl Yönetimi, İlçe Başkanları, Kadın ve Gençlik Kolları yönetimleri, belde ve mahalle temsilcileri, milli görüşçü kuruluşlar ve partililerin katılımıyla yerel seçimlere hazırlık eğitiminde Afyonkarahisar’da bir araya geldi.

Gözden kaçırmayın

Başkan Kuş ve Başkan adayı Şahin’den afyonhaber’e ziyaretBaşkan Kuş ve Başkan adayı Şahin’den afyonhaber’e ziyaret

‘Saadet Partisi Genel Merkez Yerinde Eğitimleri’ kapsamında Afyonkarahisar İl Yönetimi, İlçe Başkanları, Kadın ve Gençlik Kolları yönetimleri, belde ve mahalle temsilcileri, milli görüşçü kuruluşlar ve partililerin katılımıyla yerel seçimlere hazırlık eğitiminde Afyonkarahisar’da bir araya geldi.

Eğitime konuşmacı olarak Hatay Milletvekili, GİK üyesi Necmettin Çalışkan, Genel Başkan Yardımcısı Ersan Bilgin, GİK Üyesi Musa Öztürk ve Tanıtım, Medya ve İletişim Başkan Yardımcısı Musa Ahmet Kaya katıldı. İl Başkanı Beytullah Karataş yaptığı açılış konuşmasında, “Saadet Partisi olarak 50 yılı aşkın süredir en büyük gücümüzün hedefine odaklanmış, kapı kapı dolaşan, şehrimizin tüm kesimlerinin sorunlarıyla ilgilenen, her çalışmasında nezaket, samimiyet ve kararlılıkla adım atan bir teşkilat yapımız olduğunun farkındayız. Önümüzdeki yerel seçimlere Afyonkarahisar’da tüm belediyelerde adaylarımızla ve teşkilatımızla güçlü bir şekilde hazırlanıyoruz” dedi.

‘ÜLKEMİZDE İLKELİ SİYASETE İHTİYAÇ VAR’

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ersan Bilgin Türkiye’de ilkeli siyasete ve siyasilere ihtiyaç olduğunu ifade ederek konuşmasına şöyle devam etti: “Devletin adil, siyasetin ahlaklı olmasını temin ve tesis etmek için; ilkeli siyasete, fikri sadakate ihtiyaç var. Teşkilatımızın her birimi ve öznesiyle, ülkemizi içine sürüklendiği çıkmazlardan kurtarmak noktasında hekimin partimiz, ilacın fikrimiz olduğunu herkese aktaracağız. Saadet Partisi’nin söylemlerinin daha fazla duyulduğu, Saadet Partisi teşkilatlarının daha fazla görünür olduğu uzun soluklu ve özgüveni yüksek bir süreci başlatıyoruz.”

‘MECLİSTE ETKİLİ BİR SAADET PARTİSİ GRUBU VAR’

Saadet Partisi Hatay Milletvekili Necmettin Çalışkan yaptığı konuşmada Saadet Partisi olarak mecliste güçlü bir şekilde yer aldıklarını ve milletin hayrına olacak işlere imza atması adına büyük bir gayret sarf edeceklerini söyledi. Çalışkan konuşmasına şöyle devam etti. “İktidar, 2002’den bugüne alışık olduğu Meclis’ten çok farklı bir Meclis görecek bu dönem. Çünkü artık Saadet-Gelecek Grubu var, inanç, azim ve kararlılıkla biz orada olacağız. İktidar-muhalefet ayırt etmeksizin iyiyi, doğruyu, faydalıyı ve güzeli kim teklif ederse etsin yanıtımız evet olacak. Bakanlar arasında geçmişte bizimle birlikte olmuş mu olmamış mı, bize yakın mı değil mi bakmaksızın yanlışı kim yaparsa yapsın dimdik karşısına dikileceğiz. Milletin Meclisi’nin, milletin hayrına olacak işlere imza atması adına büyük bir gayret sarf edeceğiz, bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Yine aynı şekilde Saadet Partisi olarak, küresel güçlerin tekerine çomak sokmaya da devam edeceğiz. Büyük Ortadoğu Projesi’ni her fırsatta milletimize anlatmaya, bu konuda kamuoyu oluşturacak ve engel olacak adımları atmaya devam edeceğiz. Aile yapımızı sarsan, kadını ve erkeği farklı tanımlar üzerinden tartışmaya açanlara karşı da yine mücadelemize kararlılıkla devam edeceğiz. Biz, iklim değişikliği tartışmaları üzerinden başka hesaplar güden emperyal güçlerin ne yapmak istediklerini de gayet iyi biliyoruz. Önümüzdeki günlerde de bu konuda verilere dayalı, gerçekte neyin olup bittiğini kapsamlı bir şekilde ele alan, uluslararası sözleşmelerdeki maddelerin olumlu ve olumsuz yönlerini tek tek irdeleyen bir değerlendirme yapacağımızın da bilinmesini istiyoruz.”