Yurt genelinde devam eden kuraklık temmuzu aratmayacak sıcaklarla devam ediyor. Meteoroloji'den alınan son bilgilere göre hava sıcaklıkları mevsim normalleri üzerinde seyredecek.

Afyonkarahisar'da hava sıcaklıkları, mevsim normallerinin 5-7 derece üstünde seyredecek, önümüzdeki 5 günde Afyon'da hava sıcaklığı 31 derecelere gelecek.

Ege, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu eylül ayında temmuz sıcağını yaşayacak. Yaz sıcağının en çok hissedilen aylarında yapılan uyarı bu kez eylül ayında yapılırken uzmanlar 11.00-16.00 saatleri arasında güneşe maruz kalınmaması konusunda 'dikkatli olun' çağrısında bulundu.

Türkiye sıcak ve kurak geçen yaz mevsimine eylül ayında da devam ediyor. Yurt genelinde ürküten sıcaklar özellikle bu hafta etkisini artırırken bazı illerde sıcaklık 40 dereceye dayandı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre ülkemizin kuzeydoğu kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyı illerinin iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunun öğle saatlerinden sonra kısa süreli yerel sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının ülkemiz genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Uzmanlar; 11.00-16.00 saatleri arasında güneşe maruz kalınmaması konusunda uyarıyor.

Rüzgarın genellikle kuzeyli, yurdun doğu kesimlerinde güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.