Kamil Miras'ta mezun üniversiteliler ve öğrenciler buluştu!..

Gözden kaçırmayın

Afyon Kocatepe Üniversitesi'nin İKAF'24 ile geleceğin iş dünyası buluşuyor!Afyon Kocatepe Üniversitesi'nin İKAF'24 ile geleceğin iş dünyası buluşuyor!


Afyonkarahisar Kâmil Miras Anadolu Lisesinde, okul öğrencilerini mezunlar ile buluşturan “Üniversiteler Bizden Sorulur” etkinliğinin üçüncüsü Perşembe günü okul kampüsünde yapıldı.

Okul mezunlarının, okudukları üniversitelerin fiziki ve eğitim yapısı ve okudukları bölümler hakkında bilgi paylaşımı yapmasını hedefleyen programa katılımın yoğun olduğu dikkat çekti.

Projenin tanıtımını Okul Müdürü Mehmet ÖLMEZ gerçekleştirdi. Programın bu seneki organizasyonunda aktif olarak çalışan okul mezunu Kemal AKSU son olarak söz alarak projeye yoğun katılımlarından dolayı eski mezunlara teşekkür ederek, bu etkinliğin gelenekselleştirilmesi için gerekli çabanın gösterileceğini sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından 12. Sınıf öğrencileri ile Türkiye’nin dört tarafından gelen okul mezunları, okul spor salonunda her mezun için ayrı ayrı hazırlanan masalarda buluşarak üniversiteler ve bölümler hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

Etkinliğe katılan eski mezun öğrenciler oldukça çoşkulu ve verimli geçen etkinliğe atıfta bulunarak, okulların kurumsal kimlik kazanmasında ve gelenekleri olan bir kültür kazanmasında bu birlik ve beraberliğin önemine dikkat çektiler. Katılımcılar, okulun, Afyonkarahisar Anadolu Öğretmen Lisesi ve sonrasında meslek okullarının ilgası nedeni ile yeni ismi olan Kamil Miras Anadolu Lisesi ismi ile eğitim öğretim sürecine devam etmesine rağmen okul mezunlarının tek bir okulun parçası olarak bir arada hareket etmesinden övgüyle bahsettiler.

Proje sorumluluları “Sait Utku, İsmail Gürkan Gürer, Mehmet Gündöner, Ümit GÜLBAHAR ”bu projenin mezunlarının desteği ile geleneksel hale getirileceğini ve bu tür çalışmaların dönem içinde farklı biçimlerde sürdürüleceğini belirttiler.